Na tablicy przed przedszkolem Wiosenka na Górkach pojawił się billboard, za pośrednictwem którego tamtejsi radni i zarząd osiedla zachęcają mieszkańców do przyjścia 30 października na sesję Rady Miejskiej w Łowiczu, której tematem ma być przekazanie działki przy ul. Miodowej pod budowę kościoła.

Zgodnie z zapowiedziami, na najbliższej sesji radni będą chcieli ostatecznie wypracować stanowisko w sprawie spornego terenu w centrum Górek. Obrady mają się rozpocząć o godz. 12, jednak na zabraniu osiedlowym z mieszkańcami Górek, przewodniczący rady Michał Trzoska przewidywał, że temat działki na Górkach może zostać wywołany ok. godz. 14.

– Ważyć się będą losy terenu pod budowę przedszkola, świetlicy, żłobka, placu zabaw itp., które są ważnymi elementami dla przyszłości naszej dzielnicy i jej mieszkańców. Liczymy na szerokie zainteresowanie problemem, bo tylko w ten sposób możemy wpłynąć na decyzję władz miasta i kościoła – apelują radni i członkowie zarządu osiedla Górki.

Warto przypomnieć, że na zebraniu osiedlowym na Górkach, na wniosek przewodniczącego zarządu osiedla Krzysztofa Janickiego, ogólne zebranie mieszkańców większością głosów przyjęło uchwałę o niewyrażaniu zgody na sprzedaż, zamianę lub darowiznę działki na rzecz Kurii Diecezjalnej w Łowiczu.

16 komentarzy

 1. Precz z kataniarstwem już im się w dupach przewraca władzy im się chce a kościół potrzebny jak starej kur…majtki trzeba to głośno powiedzieć że kataniarzom chodzi o kasę działka duża atrakcyjna chcą za grosze ja wziąć a później sprzedać z 10000% drożej Janina dawno przestałem chodzić do tej instytucji bo co oni mówią i robia to jest chore !!!!!!!!!!!!

 2. Jak widać łowickie klechy trzymają rękę na pulsie, zaraz następny krzyż postawią i ogłoszą ze to święta ziemia. Temat ciągnięty bardzo długo mimo sprzeciwu większości mieszkańców, nasuwa się pytanie kto z radnych siedzi im w kieszeni. Zaczął bym od tych najstarszych, może szukają drogi ku światłości albo na starość rury im miękną.
  Gdyby w radzie byli młodsi temat byłby dawno zamknięty, a mieszkańcy mieliby swoje przedszkole, klub, kawiarnie, siłownie itd. Ja z kościoła skorzystam tylko raz, jak mnie tam wniosą …

 3. Ps, kościół przy Biedronce boki zrywam. Za parę lat będzie potężny plac po wysypisku śmieci ,na wzniesieniu terenu kościół będzie lepiej wyglądał 🙂
  Mieszkaniec

 4. walczcie bo to będzie kościół pod wezwaniem św. biedronki, Ale nie bo potem rolnikom aż do Bielaw zlikwidują jedyny sklep po drodze bo nie można nafty sprzedawać bliżej niż 100 m od miejsc kultu.

 5. Nic się nie pogibalo. Działka należy do miasta i do Rady Miasta, która reprezentuje mieszkańców należny decyzja o jej przekazaniu KK. Mieszkańcy chcą by powstało tam coś co im będzie służyć, a nie kościół (inwestycja jak wolisz) który świecić będzie pustkami. A właściwa rada -władza KK (jak wolisz) raczej nie ma zamiaru się “bratać”- rozmawiać z mieszczaństwem. Tu chodzi o przyszłość dzielnicy i ich mieszkańców, a nie o kapitał polityczny (chodź jeśli dojdzie do głosowania to będzie chodzić o politykę i poparcie Kościoła podczas wyborów, a nie o ludzi taka rzeczywistość).

 6. coś się komuś pogibało. chcą przyjść na radę miasta i protestować? z tego co wiem to inwestorem jest ktoś inny. co Radzie Miasta do tego? Idąc dalej tym tropem mieszkańcy Górek będą oprotestowywać kolejne inwestycje (budowy marketów, fabryki linoleum etc) może warto udać się do właściwej rady a nie nabijać sobie kapitał polityczny i ludzi w butelkę.

 7. Może zamiast kościoła meczet postawić i wtedy klechy były by w uni europejskiej Do św Ducha mało kto już chodzi jeszcze z dekadę i klechy same będą sobie mszę odprawialy

 8. A mnie się wydaje, że obecny purpurat ma przyobiecany nowy tytuł np. arcybiskup ale prędzej kardynał , pod warunkiem, że zdobędzie dla KK intratna działkę lub wybuduje kościół. Zatem moim skromnym zdaniem sprawa jest przesądzona.

 9. Mieszkańcy Górek to większości ludność w pierwszym lub dalszym pokoleniu mieszkańcy okolicznych wiosek, Dziś wolą żeby ślad po nich pozostał w postaci Biedronki, poczuli się mieszczanami i zamiast jak wcześniej nosić proboszczom w Chruślinie , Bielawach lub w Zdunach dary dziś się stali antyklerykały- a przecież można pogodzić to wszystko – przy okazji pamiętajcie można nie chodzić do Kościoła ale prędzej czy później Was tam zaniosą – bądźcie pragmatyczni- lepiej żeby bliżej ponieśli 🙂

  • Bardzo się mylisz kolego. Górczanie to w większości ludzie żyjący od pokoleń (tu mieszkali moi dziadkowie, rodzice mieszkam ja i mam nadzieje będą mieszkać dzieci. Kościół już mamy i też od pokoleń św. Ducha i nam wystarczy. Mieszkańców coraz mniej więc po co kolejne kościoły? Chodzi o działkę która jest warta pewnie ponad milion, a ksiądz chce ją za 1 lub kilka procent -więc chodzi o kasę i nic więcej.

  • Jako najwierniejsi wyborcy pis-u mieszkańcy Łowicza powinni mieć wybudowane kościoły na każdej ulicy. “Bądźcie pragmatyczni” i “niech pozostanie po Was ślad”.

 10. Jak jeszcze obywatele tego miasta mają się wypowiada przeciwko budowie kościoła, żeby ich głos był brany pod uwagę przez radnych. A może ogłosimy krucjatę różańcową przeciwko budowie kościoła na Górkach. 🙂 A może przy następnych wyborach samorządowych nareszcie wybierzemy ludzi, którzy będą reprezentowac nasze interesy, a nie interesy kościoła katolickiego.

 11. Nas będzie pięciu i flaga.

 12. Mieszkańcy Górek! Chcecie zrobić dobry uczynek? Przyjdźcie na tę sesję RM! Zawalczmy o najsłabszych:świetlicę dla seniorów, żłobek i przedszkole z prawdziwego zdarzenia dla naszych dzieci i wnuków. Kościołów jest w Łowiczu wystarczająco dużo! Niech tu po nas zostanie coś pożytecznego na zawsze! Wiem, że walka z potężnym KK jest trudna, ale warto!!

 13. Mieszkańcy nie maja nic do gadania! Suweren w osobie Biskupa i Pana Wronki chcą kościoła to kościół będzie!!! Tylko niech się potem czarni nie dziwią że kościoły puste i ludzie do sklepu idą i na tackę nie dają….

 14. Pisze się Os a nie Oś. Nie ma ośedla jest osiedle.