Mecz rozgrywany w ramach 3. kolejki I ligi skierniewickiej okręgowej młodzików młodszych D2 zakończył się sukcesem UKS AP Champions Łowicz. Zespół trenera Konrada Ścibora zdecydowanie pokonał MGKS Białka Biała Rawska, osiągając wynik 4:0 (1:0).

Fot.: Paweł A. Doliński.

Łowiczanie po bardzo wyrównanej grze w pierwszej połowie, po przerwie podeszli do meczu z dużym zaangażowaniem i przekuli je na swój sukces. Przeprowadzali sporo udanych akcji, z których w pierwszej połowie tylko jedna okazała się celna po strzale w wykonaniu Jakuba Barańskiego w 30. minucie gry. Po przerwie skuteczność wzrosła. Graczom Akademii jeszcze trzykrotnie udało się pokonać obronę Białki, a stało się to za sprawą Oliwiera Pietrzaka, ponownie Barańskiego oraz Bartosza Lusa.

– W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Graliśmy nieco nerwowo, niepotrzebnie podnosiliśmy piłkę do góry i przez to utrudnialiśmy sobie konstruowanie akcji. Mecz wyglądał w ten sposób, że obie drużyny za szybko starały się przenieść akcję pod bramkę przeciwnika i przez to wyglądało to, jak taki piłkarski bilard. Natomiast po przerwie, po moich wskazówkach, drużyna zaczęła grać zupełnie inaczej. Graliśmy dołem i widać było, że zawodnicy są już skoncentrowani, skupieni na grze i przejęli nad nią kontrolę. Strzeliliśmy bramki i mieliśmy więcej sytuacji strzeleckich, trafialiśmy w słupek, w poprzeczkę, tak że wynik spotkania mógł być wyższy. Natomiast przeciwnik w drugiej połowie ani razu nam nie zagroził, nie oddał strzału na bramkę i mecz przez większość czasu toczył się na ich połowie. Można więc powiedzieć, że mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była wyrównana, a druga pod nasze dyktando. Widać, że są duże rezerwy wśród zawodników i często jest to problem trochę rozumienia gry, a trochę mentalny w podejściu do zawodów. Natomiast z przebiegu całego spotkania jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że zawodnicy potrafili się z naszego planu na mecz wywiązać i wygrali kolejne spotkanie w lidze – ocenił trener Ścibor.

Na chwilę obecną, gdy nie wszystkie mecze odbyły się zgodnie z kalendarzem rozgrywek ligowych, UKS AP Champions Łowicz zajmuje miejsce trzecie w klasyfikacji generalnej.

3. kolejka I ligi skierniewickiej okręgowej młodzików młodszych D2:
UKS AP Champions Łowicz MGKS Białka Biała Rawska 4:0 (1:0); br.: Jakub Barański 2 (30 i 46), Oliwier Pietrzak (42) i Bartosz Lus (51).
AP: Kacper Ceroń – Jan Burzykowski, Adrian Kołodziejczyk, Maksymilian Mularski – Oliwier Pietrzak, Michał Pawlina, Jakub Barański, Bartosz Lus – Kacper Tomaszkiewicz. Na zmiany wchodzili: Julia Antoniak i Mateusz Wójcik.

LKS Orlęta Cielądz MLKS Widok Skierniewice 0:7
MUKS Pelikan-2007 Łowicz RKS Mazovia Rawa Mazowiecka przełożony na 23 kwietnia 2019 roku na godz. 18.00.
Pauza: GKS Bedlno.

1. MLKS Widok Skierniewice (1) 3 9 28-1
2. UKS AP Champions Łowicz (4) 3 6 7-11
3. MUKS Pelikan-2007 Łowicz (2) 1 3 9-0
4. RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (3) 1 3 7-1
5. LKS Orlęta Cielądz (6) 3 3 2-14
6. GKS Bedlno (5) 2 0 1-3
7. MGKS Białka Biała Rawska (7) 3 0 0-24


4. kolejka I ligi skierniewickiej okręgowej młodzików młodszych D2 (2019.04.18-19):
GKS Bedlno – MUKS Pelikan-2007 Łowicz (ptk, godz. 17.00)
MGKS Białka Biała Rawska RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (cz, godz. 10.00)
UKS AP Champions Łowicz – LKS Orlęta Cielądz (2019.04.24, śr, godz. 19.00)
Pauza: MLKS Widok Skierniewice.

Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.

Komentowanie nie jest możliwe.