W Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie rusza dziś (7 października) festiwal grafiki artystycznej – Grafikalia 2019. W programie: wystawy grafik, konkursy plastyczne oraz warsztaty artystyczne.

Jak co roku, utalentowane dzieci i młodzież będą mogły sprawdzić swoje umiejętności w ogólnopolskim konkursie graficznym, inspirowanym hasłem “Historyjki drukowane”. Termin ich składania upłynie w najbliższy piątek, 11 października. Zgłoszeń należy dokonać we wspomnianym ośrodku kultury.

To już szósta jesień z grafiką w naszym mieście

W dniach 5 – 27 października w pracowni plastycznej MOK-u przewidziano warsztaty wklęsłodruku, druku płaskiego i wypukłego. Obowiązują zapisy.

W ramach tegorocznej edycji artystycznego festiwalu dostępna jest także wystawa grafik, złożona z prac artystycznych i obiektów przestrzennych wykorzystujących druk, autorstwa studentów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Prace z poprzednich lat będzie można podziwiać w ramach wystawy retrospektywnej w Płocku

– Mieszkańcy naszego miasta mogą już podziwiać wiszące wielkoformatowe
barwne akwaforty i akwatinty, subtelne horyzontalne wklęsłodruki, nastrojowe
mezzotinty, tajemnicze mokulito czy nowoczesne portrety, łączące druk wypukły z drukiem cyfrowym – powiedział nam Szymon Adamczewski, artysta plastyk związany z głowieńskim MOK-iem. Ekspozycja dostępna będzie w galerii ośrodka do 15 listopada.

W tym roku Grafikalia staną się również częścią X Festiwalu Themersonów w Płocku, gdzie od 24 października dostępna będzie ekspozycja “5G”, czyli retrospektywna wystawa, prezentująca dorobek festiwalu w latach 2014-2018.

Festiwal Grafikalia potrwa do 22 listopada br.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.