Tego, jak smacznie i zdrowo przyrządzić dania z grilla w różnych odsłonach mogli dowiedzieć się podopieczni Fundacji “Samodzielni Robinsonowie”, którzy w miniony weekend wzięli udział w warsztatach kulinarnych, odbywających się pod hasłem: “Orientuj się na grilla”.

Wiedzą z zakresu kulinariów z uczestnikami warsztatów dzieliły się gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich z Popowa Głowieńskiego oraz Władysławowa Popowskiego. Wspólnie przygotowywano szaszłyki warzywne, grillowany karczek, pyszną pierś z kurczaka czy warzywa z grilla.

– Zależy nam, by dzielić się z dziećmi wiedzą z zakresu zdrowego żywienia, aby w przyszłości mogły samodzielnie dokonywać właściwych wyborów żywieniowych. Nasi uczestnicy lubią te wydarzenia nie tylko za możliwość rozwoju i odkrywanie nowych smaków, lecz także za wspaniałą atmosferę. Było smacznie i wesoło – powiedziała nam Monika Szadkowska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Głowno “Szansa”.

W wydarzeniu wzięło udział 46 dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych, a łącznie w warsztaty zaangażowało się ponad 70 osób. Spotkanie odbyło się w sali OSP w Popowie Głowieńskim.

Warsztaty kulinarne są częścią projektu “Pomaganie przez gotowanie”, który otrzymał grant w lokalnym konkursie “Działaj lokalnie” organizowanym przez Polcentrum.

3 komentarze

  1. Mieszkaniec

    TAK TRZYMAĆ i czekamy na następne fajne pomysły.

  2. Mateusz

    Pomysl rewelacyjny! Brawo dla wszystkich którzy angażują się w takie projekty!

  3. Gdyby ktoś był ciekaw, to tutaj można się więcej dowiedzieć o Fundacji.
    https://www.fundacjarobinson.org.pl/misja-1

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.