Wczoraj, 27 lutego około godz. 15.20 na pasie autostradzie A2 w kierunku Łodzi doszło do poważnego wypadku drogowego. Zderzył się samochód ciężarowy z osobowym. Dwie poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

Policja, fot. arch.
Policja, fot. arch.

Do zdarzenia doszło na wysokości Kalenic. 64-letnia mieszkanka Warszawy podróżująca Renault Laguna zjechała na pas awaryjny, po chwili w jej bok uderzył samochód ciężarowy Renault z naczepą. Po uderzeniu pojazd ten zjechał na pobocze po prawej stronie jezdni, a następnie z nasypu do rowu. Przybyli na miejsce strażacy, m.in. z łowickiej jednostki JRG, musieli użyć sprzętu hydraulicznego aby uwolnić z pojazdów osoby poszkodowane.

Rzecznik prasowy łowickiej Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu Urszula Szymczak powiedziała nam, że okoliczności i przyczyny z których doszło do wypadku są przedmiotem postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez łowickich policjantów.

Poszkodowana 64-letnia kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Skierniewicach, zaś mężczyzna, który kierował samochodem ciężarowym, 47-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego – do Brzezin.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.