Grupa artystyczna „Roma” działająca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu zaprezentowała już dzisiaj, 28 listopada, premierowy koncert poświęcony kulturze Romów.

Grupa Roma
Grupa Roma

Druga szansa, by zobaczyć to niezwykłe widowisko nadarzy się jeszcze o godz. 17.

Spektakl, jaki przygotowali to z pewnością znacznie więcej niż szkolne przedstawienie, a raczej – jak dało się usłyszeć – teatr z dbałością o każdy detal. Na scenie prezentuje się 48 młodych aktorów, z których znaczna większość to debiutanci, ale również absolwenci szkoły i goście.

Członkowie grupy „Roma” przybliżyli w swoim widowisku życie wędrownych Cyganów, którzy spędzają czas przy ognisku, opiekują się dziećmi, piorą w rękach i rozwieszają pranie pod gołym niebem, ale przede wszystkim biesiadują – śpiewają i tańczą. 

Grupa „Roma” istnieje w ZSP nr 3 od 3 lat, ale to pierwsze przedstawienie w ich wydaniu, jakie nawiązuje do kultury cygańskiej. Jak powiedziała nam opiekująca się grupą Małgorzata Antosik – nazwa grupy to przypadek. 

Dlaczego absolwenci wrócili w szkolne mury, by zaśpiewać ponownie z „Romą”, jak długo tak naprawdę trwały próby i z czego wykonano tak piękne stroje – o wszystkim przeczytasz w Nowym Łowiczaninie. 

Komentowanie nie jest możliwe.