Dzisiaj, tj. w piątek 26 lipca o godz. 19 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe osób, które chcą iść na Jasną Górę w Grupie Zielonej XXIV Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej.

Wyjście Grupy Zielonej z Łowicza w 2018 roku. fot. Tomasz Matusiak

Podczas spotkania zostaną omówione sprawy organizacyjne – czym jest pielgrzymka i jak należy się do niej przygotować, będzie można też zadawać organizatorom pytania. Będzie się można zapisać oraz otrzymać pakiet pielgrzyma. Przewodnik grupy ks. Robert Błaszczyk uważa że warto pielgrzymom udzielić rad np. co spakować do bagażu podręcznego, a co do dużego. Bo wprawdzie pielgrzymka ma charakter pokutny, ale ma też dawać radość, więc trzeba na niej rozsądnie rozkładać siły.

Ksiądz zachęca też osoby, które wybierają się na pielgrzymkę, do włączenia się do posługi medycznej, kierowania ruchem czy do śpiewu i grania na gitarze. Prosimy tych, którzy potrafiłyby sobie z tym poradzić, aby się zaangażowały. To nam bardzo pomoże – mówi ks. Robert Błaszyk.

Przypomnijmy, że do wczoraj na pielgrzymkę można było się zapisywać drogą elektroniczną – takie zapisy uruchomiono po raz pierwszy. Od dzisiaj zapisy przyjmują już przewodnicy grup.

ŁPPM rozpocznie się 6 sierpnia mszą św. o godz. 7 w łowickiej katedrze, którą celebrował będzie biskup łowicki Andrzej Dziuba. W tym roku pielgrzymi wyruszą na szlak z hasłem „Bóg jest miłością”.

7 komentarzy

  1. Ależ jad sączy się od tęczowych……a od nas oczekują tolerancji

  2. Bóg jest z Białegostoku

    Jak widzieliśmy gorliwi ministranci z Białegostoku pokazali Urbi i Orbi, że Bóg jest miłością. Miłowali bliźnich jak siebie samego. Nie mówili fałszywego świadectwa przeciwko nim. I jak to podkreśliło kilku wodzów w purpurze – obronili katedrę. Jako lekturę do porannej kawy polecam Pismo Święte i historię Elizeusza. Obrażany przez dzieci pomodlił się do Boga, który jak czytamy jest miłością, Bóg w odpowiedzi zesłał niedźwiedzie. które zabiły dzieci, zapewne w akcie bezgranicznej miłości. Czuwaj.

  3. Żarcik do porannej kawki

    Co to jest: długie, śpiewa i szczy po rowach? Pielgrzymka na Jasną Górę ;-).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.