W dzień tak upalny, jak dzisiaj, wielu jest kąpiących się w wodach Guźni. Przyjeżdżają tutaj z Łowicza, ale też z Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego, Piątku, Kutna, Ozorkowa, a nawet Pruszkowa. Dlaczego wybierają akurat to miejsce na wypoczynek?

Wszyscy zgodnie mówili nam, że największymi atutami tego kąpieliska są ciepła woda, niewielka, lecz piaszczysta plaża i ładne okoliczności przyrody.

Wśród minusów wymieniali, że jest to miejsce niebezpieczne do pływania i zaśmiecone przed odwiedzających.

Wszyscy byli jednak zgodni: „Guźnia ma potencjał, który koniecznie trzeba wykorzystać!”, poprzez poszerzenie plaży, zagospodarowanie terenu wokół kąpieliska, a przede wszystkim wyrównanie dna i zorganizowanie opieki ratownika.

Zdaniem moich rozmówców, takie kąpielisko byłoby wizytówką regionu. A co wy o tym myślicie?

 

Tagi:

7 komentarzy

 1. Jeden wielki syf.
  Zero elementarnych podstaw kultury.
  Śmieci w krzaki i sprawa załatwiona.

  Poprostu żal.

 2. Old DIABLO

  Posprzątać po sobie. Tak niewiele to kosztuje. Świadczy to o rozumnym człowieku i tyle. To, że tam jest niebezpiecznie to druga strona medalu. Ale jeśli zachowa się minimum zdrowego rozsądku podczas kąpieli to każdy wróci z tego dzikiego kąpieliska zadowolony.

 3. oczywiście, że powinno się zadbać o Guźnie. jest fajna alternatywa na wakacje dla osób z daleka ale i też osób mieszkających blisko. fajnie jeśli by ktoś w to zainwestował…wyrównanie dna, ogarnięcia plaż, postawienie domków, sklepów. ta sama sytuacja jej nad Kapieliskiem w Dabkowicach. myślę że jeśli by ktoś w to zainwestował, zwróciło by sie to bardzo szybko. bardzo dużo osób odwiedza jeziorko w Guźni i Dąbkowicach.

 4. Kiernozia

  Pozdrawiam piękne dziewczyny ze zdjęć 🙂

 5. Tam jest potencjal tylko zeby ludzie umieli sie zachować ale zostawiaja po sobie syf i brud gorzej jak bydlo

 6. Syf brud i smród ale to wszystko wina ludzi którzy nie są nauczeni jak się zachować takich miejscach

 7. Łączy nas kabel połączeniowy

  Tylko posprzątać po sobie proszę 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.