To już oficjalne: 3 stycznia 2020 roku w hali OSiR przy ul. Jana Pawła II rozegrana zostanie XVI edycja Turnieju Charytatywnego „Gwiazdy na Gwiazdkę”. Sportowa rywalizacja będzie jedynie pretekstem do tego, aby pomóc 3-letniemu Natankowi Szwarockiemu z miejscowości Piaski w gminie Nieborów, który cierpi na najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni.

Fot. Materiały akcji Gwiazdy na Gwiazdkę

Jest to bardzo szybko postępująca choroba genetyczna, która odbiera siłę mięśniom, tym oddechowym, ruchowym i potrzebnym do przełykania, dlatego chłopiec oddycha z pomocą respiratora. W poprzednich latach na naszym terenie odbyło się wiele akcji charytatywnych dla Natana, w 2017 roku jego rodzina została obdarowana Szlachetną Paczką.

Zbliżający się finał GnG po raz pierwszy w historii poprzedzi internetowa zbiórka pieniędzy na portalu Zrzutka.pl, której celem jest zakup wózka elektrycznego dla Natanka. Suma, jaką uda się uzbierać, zostanie przekazana podczas finału turnieju w formie „Czeku dla Natanka” z wypisanymi darczyńcami. – To będzie wspaniały gest od Internautów, jakiego dotąd na naszym turnieju nie było! – przekonują organizatorzy.

W turnieju zagrają drużyny: YouTuberów, PKO BP, Dziennikarzy i GnG Team. Koordynujący turniej Krystian Cipiński powiedział nam, że do organizatorów spływają już pierwsze fanty na licytację oraz potwierdzenia uczestnictwa od zaproszonych gwiazd – wkrótce zaczną być one ujawniane.

Trwa Wielki Finał Szlachetnej Paczki

Kolędy i pastorałki dla Natanka

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.