Nabierają tempa przygotowania do XIV edycji charytatywnego turnieju piłkarskiego Gwiazdy na Gwiazdkę, który odbędzie się 5 stycznia 2018 roku, w hali OSiR ul. Jana Pawła II w Łowiczu. Dochód będzie przeznaczony na rehabilitację 4-letniego Aleksandra Szymańskiego z Łowicza.

Maciej Rybus nie tylko jest zaanażowany w przygotowania do turnieju Gwiazdy na Gwiazdkę, ale też na pewno weźmie w nim udział. Fot. Facebook / Gwiazdy na Gwiazdkę
Maciej Rybus nie tylko jest zaangażowany w przygotowania do turnieju Gwiazdy na Gwiazdkę, ale też na pewno weźmie w nim udział. Fot. Facebook / Gwiazdy na Gwiazdkę

Już początek imprezy to ma być – jak zapowiada Krystian Cipiński – wielka petarda. Ceremonia otwarcia – widowisko światła i dźwięku z elementami pirotechnicznymi – ma być dużo większym przedsięwzięciem niż w poprzednich edycjach.

W nowej formie, wzorowanej na lidze NBA, mają być też wprowadzeni na halę zawodnicy. Co do przebiegu samego turnieju, organizatorzy imprezy spodziewają się 5 drużyn. Na pewno będzie ekipa Macieja Rybusa z Maciejem Szczęsnym na bramce, ponadto Raperzy i Przyjaciele – zwycięzcy poprzedniego turnieju; Wisła Płock, Canal + lub reprezentacja Polski dziennikarzy oraz drużyna z Banku PKO BP, która wspiera imprezę.

Wejściówkami na turniej będą cegiełki w cenie 15 lub 30 zł. W przerwach jak zawsze prowadzona będzie licytacja różnych sportowych pamiątek, które wciąż jeszcze są pozyskiwane.

Organizatorzy mają nadzieję, że uda się pobić ubiegłoroczny rekord około 43 tys. zł – po to, aby pomóc rodzinie dzielnego czterolatka.

Oluś Szymański urodził się w 31 tygodniu ciąży powodu odklejania łożyska. W pierwszych chwilach życia był trzy razy reanimowany. Jego walka o życia cały czas trwa.

Chłopiec był i jest jest rehabilitowany, również po operacji, tzw. rizotomii, która zlikwidowała spastykę w nogach, którą w sierpniu przeszedł w USA.

Komentowanie nie jest możliwe.