Prowadzisz zakład produkcyjny w różnych gałęziach przemysłu? A może osią Twojego biznesu są działy produkcji rolnej? Niezależnie od tego, czy przyjmujesz surowce i półprodukty, czy wprowadzasz je do obrotu, ważną częścią procesu jest ważenie. Sprawdź, do czego mogą przydać się hakowe wagi przemysłowe.

Hakowe wagi przemysłowe – czym są i w jaki sposób działają?

Wagi wiszące hakowe to rozwiązania niezastąpione w przemyśle, rolnictwie i logistyce. Sposób ich działania jest trochę inny niż tradycyjnych urządzeń do ważenia. Odmienność polega na tym, że w przeciwieństwie do zwykłej wagi, w modelu wiszącym ładunek podwiesza się za pomocą haka wagi dźwigowej i w ten sposób dokonuje pomiaru. Klasyczne wagi znoszą zazwyczaj zdecydowanie mniejsze obciążenia. Decydując się na zakup hakowej wagi przemysłowej, warto zwrócić uwagę na to, jaki jest limit masy SWL (Safe Working Load). Informację tę znajdziesz na etykiecie produktu. SWL to współczynnik określający, jaki ciężar jest w stanie udźwignąć dany model. Szeroki wybór urządzeń tego typu znajdziesz w sklepie https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe-hakowe.

Zastosowanie wag przemysłowych

Wagi hakowe elektroniczne świetnie sprawdzają się, gdy są stosowane na rampie załadunkowej. Wtedy pracownik ma możliwość bezpośredniego odczytu wagi z wyświetlacza. Wagi dźwigowe są także montowane na halach produkcyjnych, dzięki czemu można błyskawicznie zweryfikować informację na temat rzeczywistej wagi towaru.

Kalibracja wagi

Wagi oferowane przez wyspecjalizowane w tym sklepy są sprzedawane już po przeprowadzeniu oficjalnego procesu kalibracji. Produkty te spełniają normę ISO 9000 i posiadają certyfikat wraz z wynikami kalibracji laboratoryjnej. Nie ma więc możliwości, aby klient po zakupie sam ponownie skalibrował wagę przy zastosowaniu odważnika kalibracyjnego. Producenci zalecają coroczną ponowną kalibrację wag w ramach wewnętrznej kontroli jakości produktów stosowanych w firmie.

Wykorzystanie przemysłowych wag hakowych

Przemysłowe wagi hakowe znajdują zastosowanie w centrach dystrybucyjnych i hurtowniach, zaopatrujących sklepy detaliczne i sieci dyskontowe. Służą do ważenia palet z produktami i – co za tym idzie – sprawdzanie zgodności z deklaracją wagową ładunków. Wyposażenie magazynu może być konieczne lub pomocne w zwiększeniu wydajności pracy oraz jej bezpieczeństwa w środowisku fabrycznym. Wagi hakowe, z racji wygody użytkowania, mogą być stosowane również w działach produkcji rolnej, szeroko pojętym handlu i dystrybucji. Poszukując wyposażenia do swojej firmy, warto dopasować modele do własnych potrzeb w zakresie rozdzielczości wyświetlacza oraz zakresu ważenia.

Dlaczego warto zainwestować w hakowe wagi przemysłowe z cyfrowym wyświetlaczem?

Są one praktycznym narzędziem w różnych gałęziach przemysłu z uwagi na to, że pomiary są łatwe w odczytaniu nawet z większych odległości. Jasny wyświetlacz ułatwia precyzyjny odczyt i zapis otrzymanego wyniku. Sprawniejsze funkcjonowanie nowoczesnych modeli wag przemysłowych pozytywnie wpływa na wydajność pracy, skracając niezbędne czynności do minimum.

Komentowanie nie jest możliwe.