Ruszyła zapowiadana już od dłuższego czasu inwestycja na terenie Zakładu Karnego w Łowiczu przy ul. Wiejskiej. W ramach realizacji programu „Praca dla więźniów” powstaje tam hala produkcyjna.

fot. Robert Stępniewski/ZK Łowicz
fot. Robert Stępniewski/ZK Łowicz

Hala w Łowiczu jest jedną z czterdziestu, które mają powstać w różnych jednostkach penitencjarnych w Polsce do 2023 roku. Uruchomienie ich ma stworzyć możliwość zatrudnienia w pierwszej kolejności skazanych, którzy z uwagi na charakter popełnionych przestępstw nie mogą pracować poza terenem więzienia.

W ubiegłym roku Zakład Karny w Łowiczu podpisał umowę z Agros Nova, która wynajmie obiekt na okres 5 lat. Znajdzie w nim zatrudnienie kilkudziesięciu więźniów, głownie przy pakowaniu i konfekcjonowaniu towarów.

– To duże wyróżnienie dla naszej jednostki i kadry w niej pracującej. Świadczy to też o zaufaniu jakim nas obdarzono w oparciu o dotychczasowe wyniki w zatrudnianiu osadzanych – mówi dyrektor ZK w Łowiczu ppłk Tomasz Sawicki.

4 komentarze

  1. Pan Sawicki to najlepszy dyrektor jakiego ta jednostka miała kiedykolwiek dlatego inwestycja na terenie ZK ma sens Panie dyrektorze Dziękuję w swoim imieniu

  2. to ja już niczego z tego zakładu nie kupię

  3. No to jak oni będą pracować to zakład będzie miał same straty związane z kradziezami xD

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.