8 marca, w Dzień Kobiet, na placu Wolności w Głownie w ramach trwającego w tym tygodniu festiwalu “Kolej na kobiety” pod patronatem burmistrza Grzegorza Janeczka, zorganizowano happening pod hasłem “Kobiety! Ach, kobiety! Czym bez nich byłby ten świat?”.

Z tej okazji kwiaty przechodzącym przez plac paniom rozdawali członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej. Chętni mogli zrobić sobie także pamiątkowe zdjęcie na festiwalowej ściance czy też wziąć udział w konkursach.

Atrakcją była także wizyta studentek i studentów z działającej przy Politechnice Łódzkiej grupy Iron Warriors, którzy prezentowali najbardziej oszczędny pojazd w kraju, potrzebujący do przejechania ponad 800 km zaledwie na… 1 litrze paliwa.

W planach była także wspólna zabawa z instruktorką salsy solo Anną Rożniatą, ale ze względu na dość chłodny dzień nie było specjalnego zainteresowania aktywnością na powietrzu.

Festiwal “Kolej na kobiety”, organizowany m.in. przez miasto Głowno oraz pracownię Michała Kmiecia M13, potrwa do niedzieli. W planach są m.in. warsztaty, wystawy, koncert czy też minitargi prezentujące ofertę lokalnych firm. Harmonogram festiwalu publikujemy w dzisiejszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.