Rada Miejska uchwaliła już terminarz zebrań osiedlowych, na których burmistrz Krzysztof Kaliński spotka się z mieszkańcami. Podczas tegorocznych zebrań odbędą się wybory Zarządów Osiedli i ich przewodniczących na nową kadencję.

Fot. Archiwum NŁ

Podczas spotkań przedstawione zostaną też propozycje, które wpłynęły na poszczególnych osiedlach do Łowickiego Budżetu Obywatelskiego i są możliwe do wykonania – są to inwestycje o wartości do 100 tys. zł oraz takie, które leżą w kompetencjach miasta.
Obecni na zebraniach mieszkańcy wybiorą w głosowaniu 3 propozycje, które przejdą do kolejnego etapu – głosowania w formie elektronicznej oraz papierowej przez wszystkich mieszkańców osiedla.

Terminarz zebrań mieszkańców (zawsze o godz. 17):
– osiedle Kostka, 14 października, sala na piętrze w hali OSiR nr 1 przy ul. Jana Pawła II;
– osiedle Przedmieście, 15 października, Przedszkole Integracyjne nr 10 przy ul. Księżackiej;
– osiedle Górki, 16 października, Przedszkole nr 7 „Wiosenka”;
– osiedle Zatorze, 17 października, sala przy Orliku przy ul. Bolimowskiej;
– osiedle Korabka, 18 października, Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej;
– osiedle Bratkowice, 21 października, Szkoła Podstawowa nr 7 przy ul. Młodzieżowej;
– osiedle Nowe Miasto, 22 października, Urząd Stanu Cywilnego przy ul. Podrzecznej (budynek ŁOK);
– osiedle Dąbrowskiego, 23 października, Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Mickiewicza);
– osiedle Stare Miasto, 24 października, baszta gen. St. Klickiego;
– osiedle Starzyńskiego, 25 października, Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Kaliskiej.

10 komentarzy

 1. ofiara mafii łowickiej

  ~~ELCe napisała, cytuje:” Nic bardziej mylnego, zarządy osiedli to w dużej mierze fikcja ( co mnie nie dziwi, bo funkcja czysto społeczna i praktycznie bez wpływu na cokolwiek).” – no to sie dowiedziałem, że organizowane masowe spędy integracyjne przez Zarządy Osiedli to fikcja – skoro sam Zarząd jest fikcją /3(trzy) osoby na spotkaniu sic!/To w jakim celu i przez kogo – oficjalnie Zarząd- masowe spędy byly organizowane i na czyje życzenie? – nasuwa się pytanie. Chciałbym bardzo, zobaczyć dokumentacje z działalności Zarządów, a moze lepiej nie? ELCe, jaka jest działalność Zarządów, nie zalezy od funkcji społecznej tylko od ludzi tam działajacych.

  • Nie wiem czy zobaczyłbyś jakąkolwiek dokumentację, w przypadku zarządu mojego osiedla nie sposób się skontaktować nawet. Mail nie działa, albo odpisują po pół roku, a na stronie urzędu miasta dane są nieaktualne od kilku lat.

 2. Ja byłam kiedyś na spotkaniu zarządu swojego osiedla takim bez burmistrza i urzędników, myślałam że skoro mniej ludzi będzie (a były 3 osoby) to łatwiej będzie powiedzieć w czym jest problem, porozmawiać itd. Nic bardziej mylnego, zarządy osiedli to w dużej mierze fikcja ( co mnie nie dziwi, bo funkcja czysto społeczna i praktycznie bez wpływu na cokolwiek). Ale za to jako tzw. “wtyki” było 2 radnych z miasta i powiem wam – nie chcieli słuchać, nie wykazali chęci do pomocy, pacyfikowali pomysły, padło nawet stwierdzenie “teraz to może nie pisać do burmistrza, bo idą święta”… Normalnie ręce opadają, a ja na zebranie już nie pójdę.

 3. Ja też byłam na spotkaniu z Panem Burmistrzem. Jemu i innym z Ratusza np. radnym czy Panu Zasępie oczy się cieszyły kiedy sami mieszkańcy nie mogli dojść do porozumienia między sobą. No cóż stare przysłowie się sprawdza: gdzie dwóch się bija tam trzeci korzysta. Może w tym roku dajmy się IM wykazać, niech się potłumaczą z tych wszystkich “dobrych” dla nas decyzji.

 4. Prosimy na zebraniach aby burmistrz zdał sprawozdanie z wykonania z ubiegłorocznych planów, bo wydaje mi się , że kolejka zadań niewykonanych ma już ponad 3 lata. Więcej czasu na rozmowy z mieszkańcami o nurtujących ich problemach a nie cudowna twórczość o dokonaniach ratusza” tak jak miało to miejsce w roku ubiegłym przed wyborami.

 5. Szkoda, że na 17. Większość pracujących wraca do Łowicza z pracy z Warszawy najwcześniej około 17:30 i później.

  • Zgadzam się, ja niestety przez kiepską politykę w naszym mieście i ogólnie lichy rynek pracy nie zdążę na zebranie, ponieważ panie burmistrzu wracam z Warszawy, nie tylko zresztą ja. Przywożę do Łowicza znaczny podatek i chciałabym wiedzieć co za głupie pomysły znów nas czekają, a zebranie robicie dla emerytów? Raz mi się zdarzyło być, to sama średnia wieku taka, że nie wiadomo czy to zebranie mieszkańców osiedla czy zajęcia dla uniwersytetu III wieku. Znów najwięcej dowiem się z Internetu.

  • Być burmistrzem – to funkcja społeczna. Nie można takich zebrań zrobić w sobotę, niedzielę? Jak są imprezki albo przecięcie wstęgi to zawsze burmistrz się stawia, a tu raczej chodzi o to, że im mniej ludzi przyjdzie tym lepiej.
   Nie mieszkam na Zatorzu, ale zebranie w tym roku może być tak ciekawe, że aż bym zajrzał 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.