W internecie, pod adresem www.nasze-miasto24.prv.pl, podszywającym się pod portal Nasze Miasto, ukazała się informacja o tym, że 11 marca zmarł znany, związany z Łowiczem aktor Henryk Gołębiewski. Jest ona całkowicie fałszywa.

Od osób zaprzyjaźnionych z jego rodziną, udało nam się dzisiaj dowiedzieć, że Henryk Gołębiewski żyje i ma się dobrze.

Aktor ten, który był jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy kina młodzieżowego z początku lat 70, zagrał w takich filmach jak,,Podróż za jeden uśmiech, ,,Stawiam na Tolka Banana, ,,Wakacje z duchami”.

Z późniejszym życiu pogubił się, zmagał z nałogiem alkoholowym, o którym mówił otwarcie m.in. w łowickim więzieniu, gdzie spotkał się przed 2 laty z osadzonymi.
Na ekrany powrócił na początku lat 90. Zagrał wtedy w filmie ,,Edi”. Od tego czasu zagrał wiele epizodycznych ról w filmach pełnometrażowych i w serialach.

Henryk Gołębiewski podczas spotkania z osadzonymi w ZK w Łowiczu w kwietniu 2016 roku. fot. Robert Stępniewski.

Henryk Gołębiewski w 2006 roku ożenił się z łowiczanką, dlatego jest w naszym mieście dobrze znany i kojarzony.

9 komentarzy

  1. Heniu my pijemy zawsze za zdrowie pań i o co chodzi zdrówko Heniu noto hlup…

  2. Panie Henryku:jest Pan niesmiertelny tak jak Pana role w filmach-serialach,ktore staly sie kultowymi,ktore(przyznam szczerze)ogladalem po kilkanascie razy i bede nadal ogladal!!!.Zycze Panu zdrowia i wszystkiego Naj…Naj…Naj…

  3. Kurcze! Temu co napisał tego fake newsa o śmierci Henia to chyba w ramach rewanżu zafunduję klepsydrę w jakiejś poczytnej gazecie. Jak tak można robić! Odejście człowieka z tego świata to nie są żarty.

  4. Wiedziałam że to nie może być prawda ponieważ w telewizji nic na ten temat nie wspominali

  5. Panie Henryku dla mnie i tak jest Pan Poldkiem,zycze Panu zdrowka i kolejnych rol w filmach rowniez kultowych jak te niezapomniane z lat 70-tych,powinni Panu przyznac zaszczytny tytul Honorowego Obywatela Miasta Lowicza.Pan na to zasluzyl!!!

  6. To podarowano Panu drugie życie. ..proszę zadbać o nie należycie. ..zdrowia. pozdrawiam

  7. Dużo zdrówka dla Pana Henryka (to mój Tomek Banan ) oby tak dalej Panie Henryku:-)

  8. Dużo zdrowia dla Pana Henryka.

  9. Gratulacje dla Pana Henryka. Tez wybrałem za żonę łowiczankę. Żony z Łowicza są super.