Dotykowe ekrany komputerów z dostępem do informacji na temat historii Polski i dziejów niepodległości, hologramy pokazujące w 3D symbole tożsamości narodowej i oryginalny Order Orła Białego – to jedne z atrakcji Mobilnego Muzeum Multimedialnego, które dzisiaj, tj. 6 listopada zawitało na Nowy Rynek do Łowicza.

Ekspozycja będzie dostępne dzisiaj do godz. 18 i jutro tj. 7 listopada w godz. 10-16. Jej zwiedzanie jest bezpłatne.

Krzysztof Budziński, koordynator trasy muzeum powiedział nam, że ekspozycja jest ciekawa i dla młodzieży i dla osób starszych, dlatego ma nadzieję, że łowiczanie skorzystają z możliwości jej obejrzenia. Pytany o to, czy zwykle bardziej zainteresowane są osoby indywidualne czy grupy np. ze szkół, powiedział, że nie ma reguły. Zdarzało się, że w małych miejscowościach, które nie są kurortami, w okresie wakacje mobilne muzeum odwiedziło 12% mieszkańców.

Każdy odwiedzający muzeum otrzymuje papierowy plan sklejony w kształt piramidy. Jest na nim zaznaczony każdy punkt. A są to m.in. prezentacja twórców polskiej niepodległości, osiągnięcia i aktywność Polaków w II Rzeczpospolitej na różnych polach, 100 sylwetek Polaków, którzy przyczynili się do rozwoju świata, wybrane wynalazki Polaków.

Zwiedzający mogą wykonać swoją pamiątkę z wystawy: do ich dyspozycji przygotowano pieczęcie orłów oraz zdjęcie z ojcami niepodległości w fotobudce. Można też wpisać się do Księgi Niepodległości, która podobnie jak całe muzeum jest inicjatywą prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Komentowanie nie jest możliwe.