Coraz szersze kręgi zatacza akcja #hot16challenge2, do której poza raperami, przyłączają się także wykonawcy innych gatunków muzycznych, celebryci, dziennikarze i politycy. Wyzwanie cieszy się dużą popularnością także na terenie powiatu łowickiego. Ostatnio swoją „szesnastkę” wrzuciła do sieci wokalistka Patrycja Jakubiak z Domaniewic.

Hot16challenge2 to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób, które mają stworzyć swój kawałek w ciągu 72 godzin. W akcji chodzi nie tylko o nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z wyzwaniem ruszyła zbiórka pod hasłem „Beef z koronawirusem #hot16challenge” na platformie Siepomaga.pl.

Celem było uzbieranie 1 miliona złotych na wsparcie medyków, jednak popularność akcji sprawiła, że licznik zbiórki pokazuje obecnie już ponad 2 mln. 800 tys. zł.

Ostatnio swoje filmiki nagrali m.in. uzdolniona wokalistka z II LO Patrycja Jakubiak, strongman Konrad Karwat, łowicki raper Przemysław Kołach, w środowisku hip-hopowym znany jako Kenny oraz młodzieżowy radny miejski poprzedniej kadencji Bruno Wawrzyniecki. Na liście nominowanych do wykonania zadania znalazł się m.in. burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.

– To była moja pierwsza styczność z nagrywaniem muzyki. Jestem w szoku, że to zrobiło tyle wyświetleń, a jeszcze bardziej w szoku, że to ma taki pozytywny oddźwięk u ludzi – powiedział nam Konrad Karwat.

Posłuchajcie, jak wyszło!

Łowickie zwrotki w ramach akcji #hot16challenge2 (video)

Za nami 14. Festiwal Piosenek Anny Jantar

Domaniewice: Śpiew i dowcipy dobrym pomysłem na Dzień Kobiet

Utwory Agnieszki Osieckiej, z dedykacją dla Dominiki Skomiał

Konrad Karwat piąty w zawodach organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera

1 komentarz

  1. Hmm…ciekawe kiedy czelendż podejmie kameleon Kamil S. z Łowicza…a może już z Łodzi?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.