Kompozytor i wokalista Mateusz Jagiełło, ks. Marcin Moks z parafii Św. Ducha w Łowiczu i absolwent II LO Marcel Rokicki (SaYaN) nagrali w minionym czasie swoje zwrotki w ramach akcji #hot16challenge2. Dwaj pierwsi nadali wyzwaniu nieco zmieniony bieg, gdyż zamiast rapowych wersów, nagrali własne interpretacje „Psalmu 16”. Posłuchajcie koniecznie!

fot. screenshot z nagrania na YouTubie

Marcel Rokicki (SaYaN) powiedział nam, że do wyzwania nominowały go dwie osoby: Maciej Chmurksi i Wojciech Chondzyński. – Przesłanie miałem takie jak każdy, mam nadzieję: dać coś od siebie na walkę z wirusem i zaprezentować swoje 16 wersów w najlepszy sposób, jaki potrafię, dobrze się przy tym bawiąc – mówi nam Marcel i zachęca do podawania pałeczki dalej, aby każdy usłyszał o tym wyzwaniu.

Z kolei Mateusz Jagiełło postanowił nieco zmienić bieg zadania, nagrywając rockową interpretację „Psalmu 16”, dodając hasztag #psalm16challenge i nominując kolejne osoby. Wśród nich znalazła się ks. Marcin Moks z parafii Św. Ducha, który przyjął wyzwanie i w ciągu 72 godzin wrzucił swoje nagranie do sieci.

W akcji #hot16challenge chodzi nie tylko o nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z wyzwaniem ruszyła zbiórka pod hasłem „Beef z koronawirusem #hot16challenge” na platformie Siepomaga.pl.

Celem było uzbieranie 1 miliona złotych na wsparcie medyków, jednak popularność akcji sprawiła, że licznik zbiórki przekroczył już 3 miliony złotych, a kwota wciąż rośnie.

#Hot16challenge2 – do akcji wkracza kobieta (video)

Łowickie zwrotki w ramach akcji #hot16challenge2 (video)

Internetowy koncert Mateusza Jagiełły już w sobotę

3 komentarze

  1. właśnie znam haha

  2. ten jagiełło jest bardzo zarozumiały

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.