Od piątku 4 marca Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie można oglądać wystawę prac trzech artystów: Zofii Bogutczak, Justyny Miśkiewicz i Michała Kmiecia.

 

Znana nie tylko głownianom malarka Zofia Bogutczak prezentuje pejzaże, martwe natury i kompozycje kwiatowe wykonane w technice olej na płótnie. Artystka jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Debiutująca wystawienniczo Justyna Miśkiewicz ma 16 lat i uczy się w gimnazjum w Strykowie. Od wczesnego dzieciństwa uwielbia rysować i chciałaby swoją przyszlośc związać ze sztuką. W MOK wystawia swoje rysunki inspirowane literaturą i filmami grozy.

 

Michał Kmieć to 22-letni student Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Od czterech lat zajmuje się fotografią, a od trzech wykonuje fotoreportaże ślubne. Interesują go również portrety, zdjęcia architektury czy mody. Kiedyś zupełnie przypadkowo “odkrył” urok popadającego w ruinę pałacu Rzewuskich w Bratoszewicach. Uwiecznił go na zdjęciach, które teraz można oglądać w galerii MOK.

 

Relację z piątkowego wernisażu wystawy zorganizowanej w ramach Hurtowni Sztuki opublikujemy w gazetowym wydaniu “Wieści” w czwartek, 10 marca.

(ewr)

Komentowanie nie jest możliwe.