W Łowickim Ośrodku Kultury przeprowadzono dzisiaj, 13 marca, półfinały i finał turnieju debat oksfordzkich organizowanego przez Młodzieżową Radę Miejską w Łowiczu.


W finale zmierzyły się czteroosobowe reprezentacje I LO w Łowiczu (po wygranej w półfinale nad ZSP nr 1) oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, który wyeliminował Pijarskie LO. W finale debatowano nad tym, czy Stany Zjednoczone podjęły w grudniu słuszną decyzję, wycofując wojska z Syrii – o tym, który zespół zajmie dane stanowisko decydowało, jak w każdym z turniejowych pojedynków, zadecydowało losowanie.

Po zaciętej dyskusji jury, złożone z dziewięciorga osób (w tym m.in. samorządowców i młodzieżowych radnych), wyżej oceniło przemowy reprezentantów I LO, którzy stali się tym samym zwycięzcami pierwszego w historii Łowickiego Turnieju Debat Oksfordzkich.

Przyznano też nagrodę specjalną dla mówcy, który w czasie turnieju zgromadził indywidualnie najwięcej punktów. Zwyciężył Kamil Papiernik z I LO, o zaledwie 2 punkty wyprzedzając Kacpra Salamona z ZSP nr 2.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.