Dziś, 11 kwietnia o godz. 16.30 w nieborowskiej szkole rozpocznie się akcja charytatywna, z której dochód zostanie przekazany na rehabilitację 7-letniej Weroniki Woźniak, uczennicy klasy 0 cierpiącej z powodu kilku poważnych schorzeń oczu.

Dziewczynka choruje m.in. na zaburzenie mięśni gałkoruchowych, zaburzenia widzenia, zez rozbieżny i brak konwergacji. Aktualnie trwa internetowa zbiórka pieniędzy na rehabilitację dziewczynki na portalu Pomagam.pl, potrzeba jest 20 tys. zł.
Wydarzenie jest organizowane przez szkolne koło wolontariatu, komitet rodzicielski oraz szkołę, która mimo trwającego strajku udostępnienia salę gimnastyczną i teren przylegający do budynku.

Organizatorzy, dzięki wsparciu wielu osób, zapewnili wiele atrakcji, m.in. pokaz siły Konrada Karwata, średniowiecznej broni, udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej, zabiegi kosmetyczno-fryzjerskie, badanie kręgosłupa i prawidłowości postawy ciała. W programie jest też kiermasz palm i ozdób wielkanocnych, warsztaty pisania pisanek, tworzenia kwiatów z bibuły oraz spotkanie z policjantami w sprawie bezpieczeństwa w sieci internetowej. Nie zabraknie też wypieków, które przygotują rodzice dzieci panie z KGW Kompina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.