Od września w II LO im. Mikołaja Kopernika uczniowie i ich opiekunowie otrzymają dostęp do nowatorskiej platformy edukacyjnej online z materiałami oraz aplikacjami edukacyjnymi.

Szkoła ma już świetną bazę do realizacji międzynarodowych projektów jaką są nowe pracownie (zdjęcie z otwarcia nowoczesnej pracowni lingwistycznej w 2018 roku). fot. Tomasz Matusiak

Będą mogli liczyć na m.in. bezpośrednie spotkania warsztatowe z ekspertami projektu oraz finansowe wsparcie kosztów związanych z realizacją młodzieżowych projektów badawczych, a przy tym będą rozwijać współpracę z młodzieżą z europejskich szkół, realizującą swoje projekty. Uzyskają możliwość wzmocnienia swoich kompetencji językowych i personalnych.

Łowicka szkoła znalazła się w elitarnym gronie szkół realizujących projekt „Science in the City: Building Participatory Urban Learning Community Hubs through Research and Activation” (PULCHRA). Należy do niej 50 różnych szkół w Europie, w tym 5 w Polsce, którego głównym założeniem jest wymana wiedzy i doświadczeń.

Wniosek o włączenie do projektu II LO złożyła nauczycielka geografii Magdalena Przyłuska.

2 komentarze

  1. Dlaczego przy materiale o szkole pijarskiej wyłączone komentowanie? Ze względu na i tak słaby nabór ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.