Większością głosów Rada Powiatu Łowickiego ustaliła na sesji 27 czerwca nową wysokość wynagrodzenia starosty Krzysztofa Figata. Konieczność przyjęcia takiej uchwały była związana z rozporządzeniem Rady Ministrów, którego zapisy obowiązywać będą od lipca.

W myśl przyjętej uchwały starosta łowicki zarabiał będzie 12.036 zł brutto. Na wynagrodzenia składać się będą następujące składniki: wynagrodzenie zasadnicze 4.800 zł, dodatek funkcyjny 2.100 zł, 576 zł wysługa lat (12% podstawy) oraz 2.760 zł dodatek specjalny (40% sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego). Razem jest to 10.236 zł.

Nowym elementem wynagrodzenia starosty będzie kolejny dodatek specjalny w wysokości 1.800 zł, który będzie otrzymywał za wykonywanie dodatkowych obowiązków – pracę w Radzie Muzeum w Łowiczu oraz reprezentowania powiatu łowickiego na forum Związku Powiatów Polskich.

Dotychczas wynagrodzenie Krzysztofa Figata wynosiło 12.060 zł brutto, było więc większe o 24 zł.

15 komentarzy

 1. Prosty chłop że wsi

  Oby ludzie poszli po rozum i w wyborach rozgonili tych złodziei po zawodówce którzy rządzą powiatem łowickim. Szczegolnie starostę i vice całe to PSL złodziejskie i porozumienie łowickie( pan Bogucki). Ten ostatni już całą rodzinę na stołkach poobsadzal.

 2. Kryże, Jasiński, Karski, Aumiller, Kalata, Graczyk, Grabowski, Sowińska, Zaręba, Czapański, Piotrowicz…. wielu wielu innych zwiazanych z PZPR. Także pis co ten skrót oznacza czy to pazerni i skorumpowani? Jakoś tak? Nie bujcie sie wygracie wybory Sad Najwyrzszy też już prawie wasz. Po co wyzywacie w klamstwach konkurencję a PSL? Zawitkowski z wami.

 3. Panie pośle Bejda z PSL tej od ZSL, nie mylić z przedwojennym PSL, jak pan będziesz sobie w TVPinfo drwił z wyborców, mówiąc jakie to olbrzymie nagrody otrzymali ministrowie, to przed Woronicza przywitamy pana odpowiednią pikietą. Jak to możliwe, aby starosta Figat z pana PSLu zarabiał więcej od Posła czy Senatora? Pracownicy podlegli staroście Figatowi z PSL zarabiają 2100 zł brutto (tyle co jako minimum ustalił rząd polski z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości).

 4. a ja nie mam – póki co, złego zdania o Staroście, BOWIEM po opisaniu przeze mnie szczegółów korupcji uprawianej przez PINB w ŁOWICZU mgr inż. Zofię Więcław, po dłuuugim namyśle przesłał ZAWIADOMIENIE do prokuratury, niestety do łowickiej PR, ale jednak przesłał-zgodnie z właściwością, co Mu się akurat chwali – po więcej info zapraszam na stronę internetową NŁ:

  https://lowiczanin.info/absolutorium-dla-wojta-gm-bielawy/

  Szanowni Podatnicy poczytacie tam od dołu do góry, na kogo płacicie ciężko zarobione PODATKI!!!

  • Pani Iwono, jeżeli jest Pani pewna tego co Pani pisze, to proszę napisać bezpośrednio do CBA i do Prokuratora Generalnego.

 5. Praca w Radzie Muzeum w Łowiczu oraz reprezentowanie powiatu łowickiego na forum Związku Powiatów Polskich to są standardowe zadania każdego starosty a nie zlecone.

 6. Przy wyborach należy Dojną Pazerną Zmianę z ZSL odsunąć od koryta !

 7. Pośle Bejda, jeszcze śmiesz mówić o nagrodach dla ministrów?!
  Kolesie z ZSL i postkomuny śmieją się wyborcą w twarz.
  Rząd musi zrobić taryfikator dla samorządowców i ukróci się wówczas Dojenie kasy.
  ZSL i postkomuna to pazerna Dojna zmiana !

 8. W pisie nazwali by to nagrodą ktora sie poprostu należy. Rządzi nami warszawa a raczej Kawaler ,, Wielki,,. Jeszcze pytanie do redakcji. Czy to prawda że Starosta uzyskał absolutorium? Bo o burmistrzu napisano.

 9. Czy w planie finansowym muzeum są ujęte środki na dodatek specjalny dla Starosty? Czy pozostali członkowie Rady Muzeum też skorzystają z takiego dobrodziejstwa (diety, itp.)?

 10. Powinien być jeszcze dodatek za wyjątkowe wykształcenie.

 11. Bezczelność !!!

 12. Ja się pytam ?
  ZA CO !!!

 13. Ja bym mu nawet złotówki nie dał bo tylko się ośmiesza
  Ale niedługo wyleci bo historyk na jego miejcie się szykuje

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.