W najnowszym Nowym Łowiczaninie sporo miejsca poświęcamy wysokości nauczycielskich uposażeń w Łowiczu.
Tekst powstał po krytyce ze strony niektórych strajkujących nauczycieli, którzy zarzucili nam nierzetelność w podawaniu informacji na ten temat w poprzednim numerze.

Sprawdziliśmy więc raz jeszcze, dane są wiarygodne. Ile zarabiał średnio w 2018 roku w naszym mieście nauczyciel kontraktowy, ile mianowany, a ile dyplomowany – o tym przeczytasz w NŁ.

56 komentarzy

 1. Ile zarabia pani na kasie pokażcie i ile ma dodatków wolnego i ile h na dobę pracuje !!!!!!! Pierdolenie o chopinie

 2. Kochani nauczyciele – wasza praca z pewnością jest bardzo potrzebna, a Wy jako ludzie zaslugujecie na szacunek. Jednak na miłość boską – nie róbcie z siebie nie wiadomo kogo. Z Waszych wpisów wynika, że zawód nauczyciela jest zawodem najbardziej stresujacym i wyniszczającym psychicznie i fizycznie. Z Waszych wpisów wynika również, że pracujecie najwięcej godzin że wszystkich zawodów, a także pracujecie ciężej niż np. górnicy czy hutnicy. Trochę pokory.

 3. Ujawnijmy tez zarobki lekarzy, mechaników samochodowych, fryzjerów etc. Czemu tylko nauczycielowi zagląda się w portfel?

 4. Swoich dzieci nie potrafią wychować,po co blokują miejsca,lepsi bez znajomości od lat czekają aż zwolnią etaty,żeby ich zastąpić.

 5. Prawda.Jakoś nikt,tylko oni określają przedstawicieli innych zawodów trollami,biurwami i jeszcze gorzej.To bydło bez zachowania nie nauczyciele.Dyscyplinarka nie podwyżki.Zarabiają kilka razy więcej od innych,opluwają tych,co proponowali im pokazanie PIT-u,gdyż kłamią,dzieci nie uczą,tylko czekają na prezenty,a wycieczki już zagraniczne,krajowe im się znudziły.

  • Grzeczniej trochę. Opròcz tego, że uczę, jestem też obywatelem tego kraju i nie pozwolè siè obrażać. Ja nikogo nie potrafiè zadowolić, ale ja jako petentka, klientka, pacjentka, interesantka też często jestem zbywana i “olewana” przez doskonałych przedstawicieli innych branż.

  • A odnośnie wycieczek to chyba czas najwyższy z nimi skończyć. Będzie tak jak w Niemczech – od zapewniania dzieciom rozrywek są rodzice.

 6. A oni do obór i chlewów jak zazdroszczą rolnikom na krowy i świnie i przebierają się za nie.Taki poziom reprezentują,do dzieci się nie nadają.Pozwalniać!

 7. Po komentarzach nauczycieli widać,jaka to patologia bez kultury i wstydu.Opluwają wszystkie zawody,poniżają ludzi,jakby nikt poza nimi nie miał prawa zabrać głosu.Według tych niedouków po mazowieckich tylko oni istnieją i tylko oni mają prawo zarabiać.Dziećmi się tylko posługują.Czego oni nauczą?Pozwalniać dyscyplinarnie to dno bez kultury,do praccy dostaną się lepsi.

 8. Marcin Sędziszewski

  Maszynista PKP

  • Marcin Sędziszewski

   pracuje wiecej niż 40 godz.

   • Chyba nie ma takiego zawodu jak maszynista. To się nazywa fachowo po kolejarsku mechanik. Màż pracuje w KM. Ma więcej czasu na wszystko niż żona nauczycielka.

   • Ju Wy to wszystko wiecie najlepiej. Stare pindy ,dziwne że masz męża bo takie wszystkie “mądre” że każdy dla niej za głupi….to i co druga nauczycielka to stara panna

   • Z tą starą panną to taka sama prawda jak z tym, że każdy Wiesiek to pijak.

   • Do Eli…. bo dla każdej nauczycielki to każdy Wiesiek Edek Stasiek itd to pijak….pewnie gdzieś nie ma przecinka wiec jestem skończonym zerem

   • I jeszcze Heniek.

 9. Kim jest Obserwator i Marcin Sędziszewski, że w dzień roboczy o godz. 7.35 lub 7.56 już siedzą na forum i trolują? To ciężko pracujący Polacy, ciekawe jaka branża? Czekamy na odp.

  • Marcin Sędziszewski

   Kim jest edek ze o 8:10 wypisyje zamiast pracować…pewnie strajkującym nauczycielem

 10. Żadne pieniądze nie są warte takiego upadku jaki sobie zafundowaliście,na autorytet pracuje się latami a wy zniszczyliscie go w mgnieniu oka,i jeszcze sami za to zapłacicie……… hahaha
  A uważacie się za takich inteligentnych…….. hahaha

 11. Marcin Sędziszewski

  Ile zarabiacie ..podjcie Pity do publicznej wiadomości

 12. A czy strażak gasi pożary 40 godzin w tygodniu? Jeśli nie, to co robi , gdy nie pożaròw lub wypadkòw? (i oby nie było). A dziennikarz, czy gada do ludzi przez 40 godzin w tygodniu? A księgowa, co robi przez cały miesiąc, skoro pensje przekazuje pracownikom raz w miesiącu? No co robi???Marcin zapewne wie więc mi napisze. A odnośnie wakacji – nie dwa miesiące, tylko 30 dni. Odliczam soboty i niedziele oraz pierwszy i ostatni tydzień.

  • A czy księgowa, dziennikarz i strażak tak bardzo wołają podwyżki, że mszczą się na Bogu ducha winnych dzieciach??? Ogarnij się…

 13. Marcin Sędziszewski

  TO ile ci nauczyciele zarabiają do ręki ? , co robią w lipcu i sierpniu. ? Przy tablicy spędzają 18 godziny a co robią w pozostałe 22 godziny? System nauczania w podstawówce jak na wyższej uczelni , nauczyciel tylko pokazuje czego się trzeba nauczyć w domu, a w tym wypadku czego mają nauczyć rodzice

  • Ma Pan rację. Podstawa programowa jest tak przeładowana, że dziecko musi dużo samo się uczyć. Nowy temat i dalej, nowy temat i dalej itd. My nauczyciele widzimy to i jesteśmy temu przeciwni, szkoda, że mamy tak bardzo małe poparcie. Współczuję dzieciom, które idą nową podstawą programową.

   • Marcin Sędziszewski

    To dlaczego slyszymy że negocjujecie tylko kase a nie “walczycie” o zmiany w systemie nauczania

 14. Służba Więzienna to szlachta w porównaniu z nauczycielami. W dodatku nie płaci ZUSU, czyli do ręki biorą 90proc brutto podczas gdy nauczyciele tylko ok.70 proc brutto. A poza tym podobno wśród więzienników są ludzie z “kwalifikacjami pedagogicznymi” , którzy dzielnie pilnowali uczniów na egzaminach. To ciekawe dlaczego wolą “ciężką służbę” , kiepsko płatną w więzieniach niż “lajtowe” życie z dziennikirm pod pachą.

 15. Kolejny “fajny” temat do poczytania podczas Świąt. Będzie gorąco przy wielkanocnym śniadaniu.
  Podobno służba więzienna dostała jakąś podwyżkę. Może oni też niech opublikują PIT-y?

 16. Poza tym, co z tego, że komendy pracowały. Policja powinna pracować w terenie, między ludźmi, a nie pić kawkè na komendzie. Komendy pracowały – dobre sobie. Ale do zdarzenia nie było komu jechać. Wszystko w tych dniach, stłuczki, ludzie musieli załatwiać bez udziału policji.

 17. Nieprawda, nawet nie było patroli na Wszystkich Świętych przy cmentarzach, nie było kim obsadzić.

  • POLICJA MA W TYM KRAJU ZAKAZ STRAJKU – dlatego byli na L4,,, zakaz strajku w oświacie obowiązuje w większości krajów Europy

 18. DO OLI
  PROSZĘ MIE KŁAMAĆ!!!
  POLICJANCI NIE STRAJKOWALI TYLKO PROTESTOWALO. KOMENDY PRACOWAŁY

 19. do Oli !!!!!
  policja nie strajkowała tylko protestowała. Komendy i Komisariaty normalnie pracowały.

 20. Boją się opublikować PIT-y,gdyż drugą pensję mają z nadgodzin(powyżej 18-tu,jakie to nadgodziny) i dodatków,trzecią nielegalną(gdyż podatków nie odprowadzają) z korepetycji.

  • Publikujcie Pit i pokażcie jakie naprawdę są wasze zarobki , pokażcie listę obecności za lipiec i sierpień

   • Julcia, przyjdź do szkoły , pójdziesz szybciej niż zaczniesz pracować …

   • Jak ci jest cieżko w szkole to zmień prace a niełamiesz konstytucje. Uczniowie mają konstytucyjne prawo do nauki. Nauczyciele popierajacy PO strajkują łamiąc konstytucje

   • Pokażcie grafiki obecności w wakacje i PIT za 2018 r !!!!! potem negocjujcie, Płaćcie uczciwie podatki od zarobków z korepetycji

   • Do Marty – nasza praca to naprawdę orka na ugorze. W pierwszym Twoim zdaniu są cztery błędy. Ale to oczywiście wina nauczyciela, bo nie nauczył, a nie ucznia, który nie chciał się uczyć. Smutne

   • Polonista, na kasie w biedrze to nie będzie ci potrzebne.

 21. Proszę jeszcze o opublikowanie zarobków pracowników NŁ. Ja nie twierdzę, że zarabiają dużo, sądzę nawet że dużo mniej od nauczycieli. Chciałabym też poznać, na ile p.Waligórski wycenia swoją pracę, a na ile swoich podwładnych. Jaka jest różnica? Praca u prywatnego pracodawcy to praca za grosze. I nie dziwię się ludziom wykształconym, którzy tyrają u prywaciarzy za grosze, że hejtują nauczycieli. Oni nawet nie mogą zastrajkować:-(

  • … zawsze można otworzyć konkurencje i dać pracownikom nawet i 10000zł ale lepiej jest narzekać i pracować na kogoś …

   • Ten, kto nie jest w stanie zapłacić pracownikowi z długoletnim stażem min. 3000 nie jest żadnym pracodawcą tylko zwykłym cwaniakiem. Współczuję tym, którzy muszą zap….ć na tzw pracodawców. “Pracodawca” to powinien być ktoś naprawdę bogaty, kto godnie zapłaci, a nie byle chłystek. To wstyd płacić komuś 1,8tys na rękę. Też mi pracodawca!

   • Ja pierd…le Ola ale żeś wywód zrobiła 😄 pracodawca musi być bogaty 😄😄😄😄 oto Polska i Polacy 😄 jak tu żyć 😄😄
    A jeśli chodzi o nauczycieli.. może i nic nie ugrają, to co robi z nimi ten kraj i obywatele jest straszne. Ale jakie podejście do edukacji tacy obywatele. Gorzej będzie jeśli wrócą do tablicy i rozpoczną strajk włoski.Dopiero wtedy szkoda będzie dzieci.

   • A ty Bm uważasz, że zatrudnić ludzi i im g…o płacić to wyznacznik przedsiębiorczości? Przecież taki pracownik nigdy nie kupi mieszkania, nie wyjedzie na wczasy. Ale jego “pracodawca” – a i owszem. Takich pracodawców których nie stać na godziwe pensje dla pracowników powinno się napiętnować. Nie powinno nazywać się “pracą” harówy za 1800.

 22. Niedawno “strajkowali” policjanci i nie pamiętam, żeby NŁ pisał o ich zarobkach lub komentował ich postawę (naganną !). Ciężko pracują, ale ja nawet nie wiem, jak wygląda mój dzielnicowy. Ale mając policjantów wśród znajomych twierdzę, że pensja młodego policjanta jest porównywalna z pensją nauczyciela z 25-letnim stażem. Niech sz.redakcja zawsze prosi “u źródeł” o zarobki strajkujących grup zawodowych, nie należy “wyróżniać” tylko nauczycieli. I nie piszcie mi tylko o narażaniu życia przez mundurowych. W Polsce największa wypadkowość dotyczy innych grup zawodowych, takie są fakty.

  • Nie porównuj ciężkiej pracy i obowiązków funkcjonariuszy policji czy służby więziennej do pracy nauczycieli 😂😂

   • Jakby ta “służba” była taka ciężka, to te umordowane funkcjonariuse nie mieliby siły łazić po szkołach i obstawiać egzaminów. Wasza praca jest tak “ciężka” jak każda inna, tylko z tą różnicą, że z każdego elektryka zrobi policjanta lub klawisza w pół miesiąca, ale odwrotnie to ni hu hu.

 23. Nauczyciele polecam lekturę – Ustawa Karta Nauczyciela w art. 30 ust. 3, która określa średnie wynagrodzenie nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego oraz ust. 6 pkt 3. Każda jst dokonuje wyliczeń średnich wynagrodzeń. Generalnie mówiąc pojedynczy nauczyciel może nie osiągnąć średniorocznego wynagrodzenia, natomiast grupa (struktura) nauczycieli w danym stopniu awansu osiągnie. Inaczej jest gdy dana struktura nauczycieli nie osiąga średniego wynagrodzenia. Zawdzięczamy to poprzedniej ekipie rządzącej i naszym związkom zawodowym. Dopiero po latach to wychodzi.

 24. PITY opublikujcie