Na początku epidemii w kościele mogło się modlić 50 osób, potem tę liczbę ograniczono tylko do 5 wiernych. Gdy już rozpoczął się proces odmrażania życia społecznego, rząd zgodził się, aby była to jedna osoba na 15 mkw. powierzchni świątyni.

Od minionej niedzieli, 17 maja, w kościołach może się gromadzić jeszcze więcej wiernych – 1 osoba na 10 mkw. powierzchni.  Sprawdziliśmy, ilu wiernych może się modlić w łowickich świątyniach.

Największym kościołem w Łowiczu jest bazylika katedralna, w której może się obecnie gromadzić do 150 osób (poprzednio 100).

W kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza na Bratkowicach we mszach św. może uczestniczyć jednocześnie 140 osób (poprzednio 93). Na czas epidemii i wiążących się nią ograniczeń, w kościele tym są sprawowane dodatkowe msze św. w niedziele o godz. 9.00 i 18.00.

Z kolei w kościele pw. Świętego Ducha, od najbliższej niedzieli 17 maja, może się modlić 55 osób (poprzednio 40).

„W naszym kościele podczas liturgii mogą przebywać 83 osoby. Prosimy o wyrozumiałość tych wiernych, dla których nie starczyło już miejsca w środku. Aby umożliwić wszystkim udział w Eucharystii zachęcamy do korzystania z krzeseł na zewnątrz.” – informują w ogłoszeniach parafialnych ojcowie pijarzy.

Z kolei w niedużym kościele sióstr bernardynek może jednocześnie przebywać 25 osób (dotychczas 16 osób). Taka sama ilość wiernych może gromadzić się w kościele św. Leonarda, w którym msze św. są oprawiana w niedziele i święta w okresie od września do czerwca.

Od minionej niedzieli, 17 maja, w kościele na Korabce może się jednorazowo gromadzić 50 wiernych (poprzednio 30). Z racji ograniczenia ilości osób w kościołach, w niedziele okresu wielkanocnego, w kościele jest sprawowana dodatkowa msza św. o godz. 16.30.

Ilu wiernych może przebywać w łowickich kościołach?

13 komentarzy

 1. aby jak najmniej !!!!!!

 2. Jak ludzie poznają całą prawdę o kk to nikt tam nie pójdzie, ja już dawno mijam szerokim łukiem. Ale jestem wierzący w Pana Boga a nie w szarlatanów.

  • Dokładnie tak! Niestety pokoleniowa indoktrynacja spowodowała, że naiwnym owieczkom wpojono prosty schemat WIARA W BOGA = PRAKTYKI WYMYŚLONE PRZEZ KLER. Czy to tak trudno pojąć, że wierzymy w Boga i żaden pośrednik nie jest nam do niczego potrzebny? Za to my (owieczki) jesteśmy niezbędni pośrednikom by miał ich kto sponsorować

 3. Słońce Peru

  Szczególnie ten niby bohater z “Tylko nie mów nikomu” jest poszkodowany dla niektórych! Nawet przy Papieżu udawał jaki to on poszkodowany! Zwykły oszust!

 4. Zośka z Zosinowa

  Dzisiejszy KK to nic innego jak propisowska szczujnia!Dla kleru Owsiak,bracia Sekielscy czy antypisowcy są be!Tu chodzi o kasę,bo to biznes!Zabawy w chowanego,tylko nie mów nikomu-tam jest cała prawda o tej zakłamanej instytucji!

  • Kłania się Stasiek że Stachlewa

   Zachwycające towarzyszu doktorku. Kozak w necie wacunio w świecie.

   • Zośka z Zosinowa

    Ku chwale pisu i kleru łobatelu redaktorku.

    • Kłania sięStasiek że Stachlewa

     I cyk boleści. Na paradzie jak sie w stringach przeleci, to sie dowartościuje. Z chłopa Zochę zrobieły i brak jojek otumanieł.

 5. A kogo to obchodzi?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.