Inne

Dlaczego „Słoneczny” nie dotrze do Ustki?

Dlaczego „Słoneczny” nie dotrze do Ustki?

Tegoroczne wakacje spędzimy najprawdopodobniej w kraju – a nie jak niektórzy planowali – za granicą. Nie oznacza to jednak, że będą one stracone, bo Polska obfituje w wiele malowniczych zakątków. Wielu z nas z pewnością wybierze się nad Bałtykiem. Jedno jest pewne: w tym roku nie zawiezie nas tam pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich, który kursował na trasie z Warszawy do Ustki od piętnastu lat.

Podziel się wspomnieniami o Janie Pawle II

Podziel się wspomnieniami o Janie Pawle II

Przed kilkoma dniami obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Z okazji jubileuszu i w związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II, samorząd województwa łódzkiego uruchomił stronę internetową rokpapieski.lodzkie.pl, na której przypomina wizyty Ojca Świętego w naszym regionie i zachęca do internautów do nadsyłania swoich wspomnień.

Logotyp PKW

Nie będzie ciszy wyborczej

Państwowa Komisja Wyborcza w opublikowanym wczoraj w nocy komunikacie poinformowała, że w najbliższy weekend nie będzie obowiązywała cisza wyborcza. Powodem jest to, że głosowanie w pierwszym zakładanym terminie, w niedzielę 10 maja, nie może się odbyć.

KU ZMARTWYCHWSTANIU

KU ZMARTWYCHWSTANIU

Nie jesteśmy władcami świata, ani nawet panami naszego życia. Dziś tego doświadczamy. Ale jest Ktoś, kto przynosi nadzieję. Życzmy sobie, byśmy chcieli ją przyjąć.
Nadzieja zawieść nie może. (Rz 5,5)
– Redakcja

Zakaz mentoli nie zmieni palaczy. Konsumenci chcą mieć wybór i dostęp do wiedzy

Zakaz mentoli nie zmieni palaczy. Konsumenci chcą mieć wybór i dostęp do wiedzy

Prawie połowa palaczy wybiera dziś papierosy mentolowe lub z kapsułką. Już od 20 maja br. będą ich pozbawieni, bo zacznie obowiązywać zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych
o takim aromacie. Badania konsumenckie pokazują, że zakaz nie wpłynie radykalnie na rzucenie palenia. Prawie 90% palących mentole będzie palić nadal. Tylko co? Na rynku pozostaną jedynie alternatywy pod postacią e-papierosów i podgrzewaczy tytoniu typu IQOS.