Inne

Taniec przeciwko przemocy w Senacie

Taniec przeciwko przemocy w Senacie

Instruktorka zumby Joanna Gałka-Walczykiewicz i jej kursantki z Łowicza i Skierniewic znalazły się wśród tańczących w ramach akcji „Nazywam się Miliard” w holu Senatu. Happening został przeprowadzony w dniu Walentynek, 14 lutego, a przyłączyły się do niego nawet niektóre posłanki.

Designed by Starline / Freepik

Brexit. Będą wracać czy nie?

O północy z piątku na sobotę brexit stał się faktem. Wielka Brytania opuściła Unię Europejską po 47 latach obecności we wspólnocie. O to w jakim nastroju obudził się już nie w Unii Europejskiej rozmawialiśmy z pracującym od około 16 lat w Wielkiej Brytanii łowiczaninem Piotrem Łukawskim.

fot. KWP w Łodzi

Robiąc świąteczne zakupy, uważajmy na kieszonkowców

Ostatnia niedziela handlowa przed Bożym Narodzeniem i jutrzejszy poniedziałek to już ostatnia okazja dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zrobić świątecznych zakupów. Niestety, zakupy „na ostatnią chwilę” wiążą się z pośpiechem i nerwowością, a z kolei doskonała okazja dla złodziei.

fot. por. Robert Stępniewski, ZK Łowicz

W więzieniu o Bożym Narodzeniu

Refleksjami i spostrzeżeniami z podróży po Ziemi Świętej, w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, podzielił się z więźniami odsiadującymi wyrok w Łowiczu ks. Bogdan Skóra – kapelan w łowickim Zakładzie Karnym.

fot. J. Andrzejewski/Archidiecezja Gnieźnieńska

Ordynariusz diecezji łowickiej z nagrodą prymasa

Ks. bp Anddrzej F. Dziuba przewodniczył mszy świętej w intencji śp. kardynała Józefa Glempa w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP 15 grudnia. W czasie tej mszy odebrał z rąk prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka statuetkę nagrody „Ku chwale”, której jest tegorocznym laureatem.

Fot. ZSP1 Łowicz

Pasowanie w grupie mundurowej ZSP 1

28 uczniów przystąpiło w tym roku szkolnym do grupy mundurowej działającej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łowiczu. Pasowanie nowych członków grupy w tym roku nie było częścią święta szkoły, a stanowiło odrębną uroczystość.

Pierwszy McDonald’s w Łowiczu już działa

Pierwszy McDonald’s w Łowiczu już działa

Tłumy miłośników hamburgerów, frytek i innych dań typu fast food pojawiły się dzisiaj, 30 listopada, na otwarciu pierwszego w Łowiczu baru szybkiej obsługi sieci McDonald’s. Łowiczanie nie muszą już jeździć na big maca do Skierniewic czy na MOP Parma/Polesie.