Inne

fot. KWP w Łodzi

Robiąc świąteczne zakupy, uważajmy na kieszonkowców

Ostatnia niedziela handlowa przed Bożym Narodzeniem i jutrzejszy poniedziałek to już ostatnia okazja dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zrobić świątecznych zakupów. Niestety, zakupy „na ostatnią chwilę” wiążą się z pośpiechem i nerwowością, a z kolei doskonała okazja dla złodziei.

fot. por. Robert Stępniewski, ZK Łowicz

W więzieniu o Bożym Narodzeniu

Refleksjami i spostrzeżeniami z podróży po Ziemi Świętej, w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, podzielił się z więźniami odsiadującymi wyrok w Łowiczu ks. Bogdan Skóra – kapelan w łowickim Zakładzie Karnym.

fot. J. Andrzejewski/Archidiecezja Gnieźnieńska

Ordynariusz diecezji łowickiej z nagrodą prymasa

Ks. bp Anddrzej F. Dziuba przewodniczył mszy świętej w intencji śp. kardynała Józefa Glempa w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP 15 grudnia. W czasie tej mszy odebrał z rąk prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka statuetkę nagrody „Ku chwale”, której jest tegorocznym laureatem.

Fot. ZSP1 Łowicz

Pasowanie w grupie mundurowej ZSP 1

28 uczniów przystąpiło w tym roku szkolnym do grupy mundurowej działającej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łowiczu. Pasowanie nowych członków grupy w tym roku nie było częścią święta szkoły, a stanowiło odrębną uroczystość.

Pierwszy McDonald’s w Łowiczu już działa

Pierwszy McDonald’s w Łowiczu już działa

Tłumy miłośników hamburgerów, frytek i innych dań typu fast food pojawiły się dzisiaj, 30 listopada, na otwarciu pierwszego w Łowiczu baru szybkiej obsługi sieci McDonald’s. Łowiczanie nie muszą już jeździć na big maca do Skierniewic czy na MOP Parma/Polesie.

Ponad 300 kamizelek rozdanych w godzinę

Ponad 300 kamizelek rozdanych w godzinę

Rowerzyści, którzy dzisiaj, 25 października, pojawili się przy targowisku miejskim w Łowiczu od strony ul. Starzyńskiego otrzymywali bezpłatnie kamizelki odblaskowe – rekwizyt niezwykle przydatny przez cały rok, a zwłaszcza teraz, kiedy szybko zapada zmrok.

Kadr z konferencji PKW

Magdalena Pietrzak przed widzami z całej Polski

W kilkakrotnie zwoływanych wczoraj oraz zapowiadanych również na dzisiaj konferencjach prasowych Państwowej Komisji Wyborczej bierze udział m.in. Magdalena Pietrzak – pochodząca z Łowicza, obecna szefowa Krajowego Biura Wyborczego, a przed kilkoma laty sekretarz powiatu łowickiego. Wyróżnia się klarownością wypowiedzi, kompetencją i spokojem.