Ks. Jacek Zieliński – duszpasterz młodzieży diecezji łowickiej nagrał trzy filmy mające charakter rekolekcji adwentowych. Są one dostępne na stronie internetowej Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej, na jej Facebooku i na You Tube.

Ks. Jacek Zieliński

W rozmowie z nami ksiądz wyjaśnia, że nie są to prawdziwe rekolekcje, bo filmy mają po kilka minut, to raczej zajawka, zachęta do tego, żeby pójść do kościoła na rekolekcje i przygotować się duchowo do Bożego Narodzenia. Pomysł na nagranie tych krótkich nauk podsunął mu ks. Tomasz Stefaniak – główny przewodnik ŁPPM.

Ks. Jacek Zieliński w filmach tych zwraca się do pielgrzymów, choć dalsza treść jest uniwersalna. Mówi o Adwencie, który jest czasem radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Zdaje pytania, takie jak np.: Na kogo naprawdę czekamy? Czy wiemy o tym, że każdy z nas jest powołany do świętości? Co dla nas oznacza, że Jezus jest drogą, prawą i życiem?

Duszpasterz powiedział nam również, że trudno było mu mówić do okienka kamery. Znacznie łatwiej jest mówić do ludzi, gdy widzimy ich twarze. Trudności tej na nagraniach tych jednak nie widać. Zresztą – przekonajcie się sami.

1 komentarz

  1. księże Jacku, świetna robota! pamiętam księdza jeszcze z parafii na Ursynowie – cieszę się, że wcale nie zwalnia ksiądz tempa!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.