Rozpoczęło się utwardzanie terenu między blokami 2 i 3 na osiedlu Stary Rynek w Strykowie. Roboty potrwają od 3 do 4 tygodni.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Inwestycja jest jedną z kilku zaplanowanych na ten rok przez Zgierską Spółdzielnię Mieszkaniową dla osiedla w Strykowie. Jej koszt to ok. 155 tys. zł, a wykonawcą jest firma Mag-Bud z Ozorkowa. Dotychczas nieutwardzony, wyboisty teren na tyłach poczty w sąsiedztwie osiedlowego placu zabaw, wykorzystywany był przez mieszkańców bloków, ale i osoby z zewnątrz, jako miejsce parkowania samochodów. Jak poinformowano nas w spółdzielni, po utwardzeniu parkingiem nie będzie, ale w praktyce można spodziewać się, że właśnie nadal tak będzie traktowany. Tabliczka z informacją “Teren Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej” raczej nie odstraszy tych, którzy w ciągu dnia nie będą mogli znaleźć innego miejsca do zaparkowania samochodu w centrum miasta.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Utwardzenie placu to nie jedyne prace prowadzone obecnie na Starym Rynku. W blokach nr 2 i 3 trwa wymiana poziomów zimnej i ciepłej wody oraz cyrkulacji. Oprócz tego spółdzielnia ma zamiar wymienić orynnowanie od strony wschodniej na bloku nr 4. Prowadzone będą również prace w ramach II etapu wymiany zewnętrznej instalacji ciepłowniczej między blokiem nr 1 a blokiem nr 4.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.