Nauka menueta, ozdabianie weneckich masek, degustacja pizzy czy zawody gondolierów – te i wiele innych atrakcji czekało dziś, 20 sierpnia, na uczestników pikniku zorganizowanego w Głownie we włoskim stylu.

Menuet nad Mrożyczką. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Nad Mrożyczką zabrakło dziś tylko śródziemnomorskiego słońca, nie brakowało natomiast ani ciekawych zabaw i konkursów, ani chętnych do udziału w nich. Całe szczęście, że po wczorajszym deszczowym dniu, dziś przynajmniej było sucho i ciepło. Dzięki temu udało się przeprowadzić odwołane wczoraj z powodu fatalnej pogody atrakcje Rodzinnego Pikniku Bezpieczeństwa: symulację dachowania oraz przejazdy na kilku modelach “zwariowanych rowerów”.

A sam piknik włoski pod hasłem “Pysznej wyprawy do Włoch” odbył się zgodnie z wcześniejszym harmonogramem i wpisał się w program Kreatywnego Lata Rodzinnego – sierpniowego cyklu miejskich imprez, adresowanych do całych rodzin i cieszących się dużą popularnością tak wśród głownian, jak i gości z zewnątrz. Uczestnicy mieli okazję spróbować włoskiej pizzy z kilku głowieńskich pizzerii, a animatorzy zaproponowali dzieciom i dorosłym serię zabaw tematycznie związanych z Italią. Wykonywano więc biżuterię z makaronu i dekorowano weneckie maski, w których później tańczono menueta. Budowano krzywe wieże z kubeczków, ścigano się w gondolach i rzucano do celu papierową pizzą. Nie brakło też “żelaznych” punktów każdego pikniku nad Mrożyczką: malowania twarzy, balonowych zwierzaków czy baniek mydlanych. Sporym powodzeniem jak zawsze cieszył się kącik zabaw dla najmłodszych dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszej imprezy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.