IX Chełmska Pielgrzymka Rowerowa zatrzymała się dziś, 8 lipca, na krótki przystanek w Strykowie. Na dziedzińcu kościoła św. Marcina parafianie podjęli 45 pątników posiłkiem.

fot. ljs

Spotkało się to z ogromną wdzięcznością ze strony rowerzystów, którzy w kilkuletniej historii swojego pielgrzymowania pierwszy raz przejeżdżali przez Stryków. Cykliści obiecali zawieść na Jasną Górę obok swoich intencji również modlitwę za organizatorów tutejszej gościny.

fot. ljs

Rowerzyści podążający w tym roku do Częstochowy pod hasłem “W mocy Bożego Ducha” zatrzymali się w Strykowie, w czwartym, 100- kilometrowym dniu swojej trasy. Na Jasną Górę dotrą w piątek, 12 lipca, a następnego dnia będą uczestniczyć w mszy świętej odprawianej na Błoniach i modlić się z cyklistami z całej Polski, łącząc się z XIV Ogólnopolską Pielgrzymką Rowerową.

 Więcej na temat postoju cyklistów-pątników w Strykowie w najbliższym, gazetowym wydaniu WG.

5 komentarzy

  1. Szanowna Redakcja zaliczyła zabawną wtopę w artykule dotyczącym pielgrzymki rowerowej. Tytuł artykułu na pierwszej stronie wersji papierowej “Parafianie ugościli rowerową pielgrzymkę z Chełmna” oznacza, że pielgrzymka jechała z Chełmna w kujawsko-pomorskim. Tymczasem była ona z Chełma (bez n) w lubelskim. Jest Chełmno, Chełm ale także Chełmek i Chełmża.

  2. Dzięki KPW

  3. przepraszam że zjadłem literke l

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.