Wczoraj, 30 maja, odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Dąbkowicach. Wygrał w nim dotychczasowy dyrektor Jacek Stelmaszewski, który był jedynym kandydatem.

– Konkurs został rozstrzygnięty, zakończył się wyłonieniem dyrektora w osobie pana Jacka Stelmaszewskiego – powiedziała nam Beata Orzeł, sekretarz gminy Łowicz. – Głosowanie było tajne, dyrektor wygrał konkurs uzyskując bezwzględną ilość głosów – dodała.

Powołując się na rozporządzenie ministra edukacji, konsultacje z prawnikiem i dyrektor skierniewickiej delegatury Kuratorium Oświaty Ireną Lesiak, sekretarz przekonywała, że nie może podać, ile głosów poparcia uzyskał dyrektor.

Na konkurs została powołana 12-osobowa komisja, jednak w dniu konkursu stawiło się 11 jej członków. W tym przypadku bezwzględna większość głosów wynosi 6.

Jacek Stelmaszewski został wybrany na 5-letnią kadencję.

Aktualizacja:

Drogą nieoficjalną udało nam się dowiedzieć, że 11-osobowa komisja oddała 9 głosów “za”, 1 przeciw i 1 wstrzymujący się.

3 komentarze

  1. GRATULACJE

  2. A my rodzice dzieci z Błędowa dopiero dziś na Dniu Dziecka dowiadujemy się, że od 14 maja jest konkurs na dyrektora. Porażka.

  3. Brawo Panie Jacku!