To my jesteśmy prawdziwym „Łączy nas Łowicz” – mówi Nowemu Łowiczaninowi, lekko tylko żartując Jacek Wiśniewski, nowy przewodniczący Rady Miasta Łowicza. Wskazuje, że większość w radzie, tę, która stoi za jego wyborem, stanowią radni PiS, SLD i PO, albo z tymi środowiskami związani.

Radny PiS Jacek Wiśniewski. fot. tb

Wiśniewski podkreśla, że to co zaszło wczoraj na sesji to nic innego jak normalne procesy demokratyczne – większość wybrała przewodniczącego, a został nim reprezentant największego klubu radnych.

– Dlatego też nie rozumiem, teatralnego w moim odczuciu, wyjścia z sali obrad radnych popierających burmistrza – mówi. – Gdy nas pominięto przy wyborze prezydium Rady zaraz po wyborach, zostaliśmy na swoich miejscach i głosowaliśmy, nikt nie wychodził.

Jak podkreśla, zmiana była konieczna. – Henrykowi Zasępie nie można było zarzuć nic co do technicznego sposobu prowadzenia obrad, ale w naszym odczuciu pozostawał on pod zbyt mocnym wpływem burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, a to nie pomagało w pracy – mówi.

Ideą towarzyszącą zmianie było przede wszystkim uniezależnienie przewodniczącego od wpływu burmistrza i pełne upodmiotowienie Rady Miejskiej. – W naszym odczuciu Rada musi mieć większy wpływ na to co dzieje się w mieście i jak pracuje organ wykonawczy oraz urząd, i to praktycznie w każdym tego aspekcie. Chodzi o przewartościowanie tych relacji – mówi. Oprócz tego przewodniczący z PiS w obecnym klimacie politycznym nie będzie bez znaczenia dla miasta.

Jako przewodniczący Rady chciałbym, aby Rada zajęła się analizą i weryfikacją polityki miasta i to niemal w każdym aspekcie. Najbliższym i najważniejszym tematem będzie ponowne przeanalizowanie strategii, dokumentu, który naszym zdaniem został napisany na kolanie i nie odzwierciedla aktualnych potrzeb mieszkańców i Łowicza.

Obszernie o zmianach w radzie i planach nowego przewodniczącego – w najbliższy czwartek w Nowym Łowiczaninie.

Czy nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu wspólnie z klubem radnych PiS oraz Łowickie.pl będą w stanie doprowadzić do pozytywnych zmian w polityce miasta, które będą kreować jego rozwój?

Loading ... Loading ...

20 komentarzy

 1. PO weszła w sojusz z PiS? Ach, polityka…

  • To jest Łowicz i łowicka rada miasta, a nie wybory na prezydenta czy do sejmu. Dajcie spokój i nie przekładajcie sporów politycznych na nasze małe podwórko. Jeśli np. będą chcieli budować żłobek to tylko lepiej jeśli mają podobny pogląd na tę i inne sprawy, a nie kłócą się i dla zasady robią sobie na złość, bo niby przeciwny obóz polityczny. Jestem za jeśli ten niby “sojusz” przyczyni się do dobrych zmian w tym mieście.

 2. Pan Burmistrz otoczył się chorymi z nienawiści do innej opcji politycznej, teraz zbiera tego owoce. Jeżeli ktoś z rady miasta chodził i wygłaszał nieprzychylne opinie wobec innych radnych, szczególnie tych z poza kasty Burmistrza , to niech się nie dziwi że ktoś miał tego dość.

 3. Pan Pinta, Aniszewski, Siewiera i reszta zobaczą jakimi są frajerami jak ich Wolski przed wyborami załatwi jak chciał załatwić kalińskiego oczyszczalnią. Tylko, że ci inteligenci się nie połapią, że ich w konia robią.
  Nawet mi was nie żal

 4. Brawo Panie Jacku.
  Jest Pan super nauczycielem, lepszym niż był Kaliński. Będzie Pan lepszym Przewodniczącym Rady Miejskiej niż był Kaliński. Gratuluję.

 5. Jedyne co nas łączy to łączy nas projekt Łowicz

 6. Łączy nas KORYTO!!!

 7. Czemu taka zmian stanowiska. Podczas sesji w uzasadnieniu nie padło ze strony Pana Wolskiego żadne takie uzasadnienie, że Pan Zasepa jest zbyt uzależniony od Pana burmistrza. Było tylko, że chcą państwo mieć swojego przedstawiciela, bo są dużą grupą. Podkreślali Państwo wtedy, że nie ma żadnych zastrzeżeń. A teraz… Może jakąś spójna wersja. Bo tu chyba nie o Łowicz już chodzi, ale o to, aby obsadzić swoimi ludźmi Radę.

  • Radę to swoimi ludźmi obsadzili wyborcy w demokratycznych wyborach.

   • Dobrze. Ale nadal nie jest to odowiedzia na moje pytanie. Oglądałam sesję. Mówiono na niej coś innego.

 8. Radny Wiśniewski zwolennik Korwina, szybka transformacja i dziś zwolennik PiS. Można by rzec KorwiPiSta.

 9. Łowicka PO ….. spuśćmy zasłonę milczenia 🙁

 10. Niech żyje Pan Prezydent Andrzej Duda!!!

 11. Panie WIŚNIEWSKI co pan łączy , łączy pan swoje wydumane ambicje z zależnoścą od kolesiostwa ,,dobrej zmiany,,. Pan podzieli tą Radę jeszcze bardziej niż panu się wydaje . Do pięt pan przewodniczącemu Zasepie nie dorasta, do pięt.

  • Do tej pory to nie było kogo dzielić, bo Rada Miejska do niedawna była tylko z nazwy, a tak naprawdę była radą całkowicie ubezwłasnowolnioną przez burmistrza, więc nie przesadzaj z tymi piętami (bez aluzji do radnego) pana Zasępy. To rada, a nie burmistrz, ma wyznaczać kierunki działania, ustalać budżet i kontrolować burmistrza. Bez zmiany byłoby to niemożliwe.

 12. Łączy nas Łowicz czyli dostać się na stołek i mieć wszystko w d.., nic nie robią i nic nie zrobią

 13. Powyższej wypowiedzi Pana W. nawet nie chce się komentować. Co Wam ten ŁnŁ zrobił, że tak go nienawidzicie? Tutaj akurat mowa o POPiS, bo inaczej nie można tego nazwać jeśli chodzi o kolesiostwo w radzie.

  • Jak tak sobie obserwuje siedząc na emeryturce to w niektórych wielki postrach wzbudza ŁnŁ, oj wielki:-)

 14. Bardzo dobre posuniecie z analizą strategii, która faktycznie nie odzwierdziedla problemów i potrzeb miasta. Pamiętam, że pracował przy niej m.in. jeden z naczelników – obecnie asystujący działaczom PiS. Odpowiedzialność jest jasna. Nowy wydział ŁnŁ może się wykazać, case w sam raz na studia MBA!

 15. Chyba dzieli nas PIS ,ale tak to jest jak sie w tel. i laptop patrzy na sesji.