NSZZ Solidarność Ziemi Łowickiej jest organizatorem obchodów 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Łowiczu. Roczną się one o godz. 16 pod Zakładem Karnym przy ul. Wiejskiej, na którym znajduje się tablica upamiętniająca internowanych tam w 1981 i 1982 roku działaczy „Solidarności”. Zakończą – mszą św. o godz. 18., która odprawiona będzie w katedrze.

Ubiegłoroczne obchody rocznicy ogłoszenia stanu wojennego.

W trakcie obchodów działacze związku odwiedzą również o godz. 16.30 Skwer Solidarności, na którym rozwiną 50-metrową Flagę dla Niepodległej, ufundowaną w ubiegłym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przejdą z nią ul. Jana Pawła II i Stanisławskiego na Nowy Rynek, pod Pomnik Powstańców Styczniowych (tu można będzie zobaczyć flagę o godz. 17.30), następnie przejdą ul. Zduńską do kościoła pijarskiego, przed którym stroi pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W ubiegłym roku uczniowie pomogli w niesieniu 50-metrowej flagi Polski przez miasto.

O godz. 17.45 przejdą pod pomnik Jana Pawła II, przy którym flaga zostanie złożona. Stamtąd przejdą do katedry.

12 komentarzy

 1. Wszystko pięknie, uroczystości tradycyjnie nudne. Ale tam…..to kiedy był wprowadzony stan wojenny w Łowiczu? Ja tej daty nie znam.

 2. Hyniek dzierzgowiok

  Precz z komuną!

 3. Stachu ze stachlewa

  Ha ha ha,Chichot z historii.Prokurator stanu wojennego w trybunale konstytucyjnym a na czele pseudo solidarności stoi gościu,który w stanie wojennym “ochraniał” propagandową telewizje!Prawdziwi bohaterowie,którzy w tym czasie siedzieli w kryminale nazywani są kanaliami gorszego sortu!

 4. Co roku w Polsce z wychłodzenia umiera więcej ludzi niż komuna zabiła w stanie wojennym.

 5. Kiedy łowiccy oprawcy poniosą za to jakieś konsekwencje?
  Szczególnie ORMOwcy – no ale tych się chroni.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.