Zakończenie wszystkich prac związanych z remontem kościoła parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie jest raczej mało prawdopodobne przed jubileuszem 600-lecia parafii.

Trwa układanie tynku na kościele. Do końca czerwca główne prace przy elewacji zostaną zakończone, do wykończenia zostanie sztukateria fot. Dorota Grąbczewska

Robert Kaczmarek, właściciel firmy Elvis, która wykonuje prace na zabytkowym obiekcie, przyznaje, że część prac związanych z renowacją sztukaterii na kościele zostanie zakończona po uroczystości. Przypomnijmy, że ona jest planowana na sobotę, 30 czerwca.

Jakie prace są obecnie prowadzone i jaki wpływ na ich przebieg na aura – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

2 komentarze

  1. Każda inwestycja w parafii to nowe auto w garażu u księdza

  2. TRUSKAWKA

    Chore to partycypowanie wiernych i fundatorówtej restauracji kościoła.Jak to jest ,że forsa od sponsorów zostanie zwrócona niby po remoncie.W takim razie po co staranie o środki z zew. a potem żebranie u wiernych.Nie ma sensu ludzi omamiać, jakimiś dotacjami albo one są albo nie.Jak się ma kasę to robi się remont a jak nie to się nie zaczyna roboty, a nie lamentuje.Cz proboszcz odda ludziom , gdy dostanie rzekome dotacje? Wątpliwe, to się nazywa wyłudzanie pieniędzy, ludzie muszą się mocno napracować , żeby ks.dać na tace.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.