Poprzednie wybory parlamentarne w Polsce odbyły się 25 października 2015 roku. Przypomnijmy krótko, jak wówczas głosowaliśmy w Łowiczu i powiecie łowickim.

Wybory 2015. To zdjęcie wykonaliśmy w obwodowej komisji wyborczej w GOK w Domaniewicach.

Frekwencja w mieście wyniosła wówczas 52,7%, tym samym była wyższa niż w ogólnopolska, która wynosiła 50,92%, W powiecie łowickim była nieco niższa – 48,41%.

Kandydaci z listy PiS uzyskali największą liczbę głosów zarówno w Łowiczu, jak i w całym powiecie łowickim, choć poparcie dla nich było w gminach większe.

W powiecie poszczególne listy uzyskały następujące poparcie: PiS – 42,62%, PO – 13,99%, PSL – 11,28%, ZL-SLD – 10,98%, Kukiz’15 – 9,38%, KNP/Korwin – 4,18%, .Nowoczesna – 3,72%, Razem – 3,02%.

W Łowiczu te wyniki wyglądały następująco: PiS – 36,25%, PO – 21,18%, PSL – 6,09%, ZL-SLD – 12,69%, Kukiz’15 – 5,41%, KNP/Korwin – 4,59%, .Nowoczesna – 9,40%, Razem – 3,54%.

Największym przegranym był Cezary Olejniczak z SLD, który mimo uzyskania 16.163 głosów nie został posłem, ponieważ jego ugrupowanie nie przekroczyło progu wyborczego. Mandat zdobył Paweł Bejda z PSL, lider tej partii w powiecie łowickim, który zdobył 6.283 głosy.

Jak będzie w tym roku? – przekonamy się już niedługo.

27 komentarzy

 1. ONI POpierali p.Komorowskiego z PO ——– >
  „Carex”- Włodzimierz Cimoszewicz, „Ralf” Adam Rotfeld, „Must” –Andrzej Olechowski i „Buyer” Dariusz Rosati – pod takimi pseudonimami figurują oni w dokumentach służb specjalnych PRL.
  Adam Rotfeld ” Rauf” , :Ralf”, “Serb” , “Rot” ( IPN 002082/291, IPN BU 002086/758, ) – szef MSZ w rządzie SLD, to wieloletni pracownik Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W 1956 r. był jednym z organizatorów komórki komunistycznej w Szkole Głównej Służby Zagranicznej aż do ukonstytuowania się ZMS, którego był członkiem. W okresie PRL zarejestrowany jako tajny współpracownik – kontakt operacyjny wywiadu PRL . W Szwajcarii kontaktował się z nim funkcjonariusz komunistycznej bezpieki Henryk Bosak, w III RP polityk SLD.

  Andrzej Olechowski “Tener” i “Must ( mikrofilm – J-7588, 81-06-25). – szef MSZ w rządzie Waldemara Pawlaka. W Latach 80. był pracownikiem Banku Światowego. W okresie pracy w instytucjach międzynarodowych jako tajny współpracowniku komunistycznego wywiadu miał on współpracować z komunistycznym wywiadem. Jak ujawnił historyk Sławomir Cenckiewicz, Olechowski był kontaktem operacyjnym funkcjonariusza komunistycznej bezpieki Gromosława Czempińskiego, późniejszego szefa UOP.

  Dariusz Rosati – „Buyer” ( IPN BU 001043/3344 ) – jako polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej w latach 1995–1997 piastował stanowisko ministra spraw zagranicznych w czasie, gdy funkcję premiera sprawował Włodzimierz Cimoszewicz, który – według dokumentów IPN – był z kolei zarejestrowany jako TW „Carex”. Z archiwów Instytutu wynika, że Dariusz Rosati w 1968 r. został zarejestrowany przez Departament I MSW jako kandydat na tajnego współpracownika (kryptonim „Kajtek), w 1976 r. w kategorii „zabezpieczenie”, a w 1978 r. jako kontakt operacyjny ps. „Buyer (kupiec). Z kolei w 1985 r. został zarejestrowany w Departamencie II MSW (kontrwywiad) w kategorii „kandydat”, a listopadzie 1989 r. w kategorii „zabezpieczenie”.

  Włodzimierz Cimoszewicz „Carex ” ( IPN BU 01911/115) – zarejestrowany przez Wydział II Departamentu I MSW jako kontakt operacyjny przed dwuletnim wyjazdem do USA na stypendium Fullbrighta. W aktach zachowała się m.in. własnoręcznie pisana przez Cimoszewicza obszerna notatka. Sporządził ja podczas pobytu w USA. Opisał w niej wizytę, jaką złożyli mu pracownicy wywiadu amerykańskiego. Notatkę przekazał swojemu oficerowi prowadzącemu w USA, który pracował w misji przedstawicielskiej przy ONZ. Z tych dokumentów komunistycznej bezpieki wynika również, że Cimoszewicz utrzymywał kontakty z SB także po powrocie do Polski z USA w 1983 i 1984 roku.

  http://niezalezna.pl/67262-dzialacze-platformy-razem-z-agentami-prl-wskich-sluzb-na-ratunek-komorowskiemu

 2. ONI POpierali p.Komorowskiego z PO ——– >
  „gen. Franciszek Puchała – jeden z głównych planistów stanu wojennego, autor paszkwili atakujących płk Ryszarda Kuklińskiego;
  gen. Roman Misztal – wieloletni szef komunistycznego wywiadu wojskowego, który zwalczał opozycję demokratyczną;
  gen. Józef Użycki – szef Sztabu Generalnego LWP, członek WRON;
  gen. Józef Baryła – członek WRON, członek Politbiura KC PZPR, autor książki „W marksizmie-leninizmie nasza siła”;
  gen. Józef Szewczyk – w stanie wojennym Naczelny Prokurator Wojskowy, który domagał się jak najwyższych wyroków dla uczestników strajku w kopalni „Wujek”, podległe mu organy doprowadziły do zaocznego skazania płk R. Kuklińskiego na karę śmierci;
  gen. Mieczysław Michalik – komendant Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego;
  gen. Zbigniew Nowak – wieloletni wiceminister obrony narodowej PRL, zastępca gen. Jaruzelskiego;

  Seniorem klubu, o czym klub pisze na swej stronie internetowej, jest 95-letni generał dywizji Teodor Kufel – wieloletni szef bezpieki wojskowej, absolwent kursów KGB w Moskwie w 1954 r., w czasach stalinowskich komendant wojewódzki MO w Poznaniu.

  Z młodszego pokolenia w klubie działa też m.in. gen. Bolesław Izydorczyk – były szef WSI,
  jeden z głównych bohaterów książki S. Cenckiewicza „Długie ramię Moskwy”.”

  http://niezalezna.pl/67251-i-wszystko-jasne-komunistyczni-generalowie-murem-za-komorowskim-nawoluja-do-glosowania

 3. Pamiętacie ofensywy ustawowe zapowiadane przez PO w ciągu 8 lat ?
  Co rok zapowiadał ofensywy:
  wiosenną, letnią, jesienną, zimową, nawet hucznie i w blasku fleszy przenosił swoją kancelarię do sejmu, by osobiście niby nadzorować owe ofensywy – niestety zawsze kończyło się na zapowiedziach.
  PO, od 8 lat opowiadało Polakom bajki. Zamiast obiecywanych pakietów ustaw usprawniających gospodarkę i reformujących finanse państwa, od kilku lat mamy medialną szopkę ( np. Inwestor z Kataru który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach ), propagandę i zapowiedzi zapowiadające kolejne zapowiedzi oraz ofensywy legislacyjne, których nie ma.
  Ustawy uchwalone przez PO, są to w większości buble krytykowane przez wybitnych ekonomistów, konstytucjonalistów i ekspertów.
  PO jest żałosne, dziwię się tylko dlaczego jeszcze niektórzy im ufają ?

 4. PiS to dobra zmiana! Polecam

 5. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec b. ministra sportu i turystyki w rządzie PO Andrzeja B.
  Z informacji prokuratury wynika, że w okresie od 2011 r. do 2013 r. oskarżony złożył sześć nieprawdziwych oświadczeń majątkowych oraz nie wykazał ponad 120 tys. zł dochodu w oświadczeniu PIT. Grozi mu za to do pięciu lat pozbawienia wolności.
  Jak przekazał prok. Łapczyński, b. minister w zeznaniu majątkowym za 2010 r. zaniżył wysokość posiadanych środków pieniężnych o ponad 125 tys. zł, nie wykazał ponad 70 tys. zł dochodów i źródła ich pochodzenia oraz nie ujawnił samochodu osobowego.
  W kolejnych oświadczeniach również z 2010 r. B. miał zaniżyć wysokość posiadanych środków o kwotę ponad 66 tys. zł, w następnym o 85 tys. zł, za 2011 r. o ponad 77 tys. zł i w 2012 o ponad 16 tys. zł, przy czym nie wykazał źródła pochodzenia dochodów na ponad 127 tys. zł. We wszystkich oświadczeniach nie wspominał o Peugeocie z 2007 r.
  Oskarżonemu zarzucono także, że w oświadczeniu z 2013 r. złożonym w związku z pełnioną funkcją ministra sportu i turystyki, zaniżył on o ponad 31 tys. zł wysokość posiadanych środków. Były minister został też oskarżony o podanie nieprawdy w deklaracji podatkowej, poprzez nie wykazanie ponad 120 tys. zł dochodu, czym według prokuratury naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku na ponad 40 tys. zł.
  Prokuratura na poczet grożących oskarżonemu kar ustanowiła hipotekę przymusową na nieruchomości w kwocie 300 tys. zł.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokuratura-skierowala-do-sadu-akt-oskarzenia-wobec-b-ministra-sportu-i-turystyki-w/dl4wg3b

 6. Tego boją się aparatczycy z PO-PSL . .. . . w kolejce za Gawłowskim z PO oczekują:
  Biernat z PO (oś. majątkowe),
  Grabarczyk z PO (egzamin na broń palną),
  Bury z PSL (egzamin, złoty Bury sztabka Au),
  Kwiatkowski z PO (b.prezes NIK – egzaminy na dyrektorów – pytania),
  HGW z PO (w Urzędzie m. Warszawy działała mafia),
  KrUl Europy (szef szefów – moje krzesło! nie dam samolotu!)),
  Arabski z PO (Smoleńsk),
  Jacek Kapica (b.wiceminister PO-PSL hazard),
  Schetyna z PO (hazard, widelec), … ,
  Pozdrawiam i przestępców zapraszam w moje skromne progi. Miejsca jest dość. CELA+

 7. POchlać to POtrafią

  Gdzie i za ile jedli działacze PO:
  Wioska Rybacka w Katowicach 106 tys. zł;
  Hawełka w Krakowie 26,9 tys. zł;
  Karczma pod Wielką Solą w Wieliczce 25 tys. zł;
  Bankiet w Łodzi, catering 23,7 tys. zł;
  Gastropol w Poznaniu, catering 20,1 tys. zł;
  Restauracja Kuźnia Smaku w Warszawie 19,9 tys. zł;
  Jurek katering w Mogilanach 18,9 tys. zł;
  Honoratka w Warszawie 14,3 tys. zł;
  Hawełka w Warszawie 9,1 tys. zł;
  Nowa Łania w Chorzowie 8,2 tys. zł;
  http://niezalezna.pl/58445-gdzie-i-za-ile-jedli-politycy-po-na-posilki-w-restauracjach-w-2013-r-wydano-majatek

 8. Tak było za PO-PSL
  Jak za PO-PSL strzelano do górników !
  Tak wygląda prawdziwy stosunek Platformy do problemów Śląska i dokładnie tak rząd PO realizował “potrzebę dialogu” z górnikami…
  https://www.youtube.com/watch?v=wfyFRDAf8Gw

 9. Kosiniak-Kamysz z tęczowego ZSL referował w sejmie ustawę o POdniesieniu wieku emerytalnego a koalicja PO-PSL go przyjęła:

  Kobiety: z 60 lat do 67 lat (7 lat więcej),

  z 55 lat do 67 lat dla kobiet w rolnictwie o 12 lat więcej !!!

  Mężczyźni z 65 lat do 67 lat (2 lata więcej)

  https://www.youtube.com/watch?v=QQyjxR5-Blk

 10. ” Ni ma” , “Nie da się” , …
  A Wystarczy nie kraść !!!
  ———— Rozliczyć afery PO-PSL
  http://blog.wirtualnemedia.pl/wiktor-smol/post/afery-po-od-2501

 11. Donald Tusk z PO o 500+ :
  „ … tylko według mojej najlepszej wiedzy, nie ma takiej możliwości finansowania tego projektu, … „
  https://www.youtube.com/watch?v=E59h9lIfIvM

 12. Wincent Rostowski Minister finansów w (Ż)ądzie PO-PSL :
  „Na te obietnice, które PiS złożył, Piniendzy po prostu nie ma !
  i nie będzie !
  do końca tej kadencji”
  https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs

 13. Wincent Rostowski Minister finansów w (Ż)ądzie PO-PSL :
  „Na te obietnice, które PiS złożył, Piniendzy po prostu nie ma !
  i nie będzie !
  do końca tej kadencji”
  https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs
  http://blog.wirtualnemedia.pl/wiktor-smol/post/afery-po-od-2501

 14. gibka Ewa
  Premier Beata Szydło z PiS i premier Ewa Kopacz z PO w Berlinie
  https://www.youtube.com/watch?v=4UCU7Udz0zA

 15. Od ponad 2 lat – zanim został zaprzysiężony rząd, już było wycie totalnej opozycji, że Polska pod rządami PIS się zawali. Miało nie starczyć funduszy na program 500+, miało nie starczyć na obniżenie wieku emerytalnego. Wszystko pod rządami PIS miało być szkodliwe dla Polski. Miała też być łamana Konstytucja i niszczona demokracja.
  Minęło 4 lata i co mamy? Przywrócono wiek emerytalny z 67 lat na 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Program 500+ działa i to sprawnie. Ludzie w wieku ponad 75 lat mają większość lekarstw za darmo. Uruchomiono w Szczecinie program odbudowy stoczni. Odkupiono bank PKO SA. Od 1 stycznia br przedsiębiorcy zapłacą nie 19 a 15% a teraz do 9% podatku CIT. Podniesiono płacę minimalną. Podniesiono minimalną stawkę godzinową. Podniesiono nieco emerytury i zwiększono dodatek dla matek dzieci inwalidów. Teraz wprowadza się program Maluch+. Polska jest niestałym członkiem ONZ. Prezydent Trump w Polsce ze świetnym przemówieniem.

 16. Co wolisz?
  Koniunkturę za PiS
  czy Kryzys za PO-PSL ?

 17. Antoś z woli kałkowy

  Tylko ziomal Łolejnicok ma mój głos!Zdradzieckie mordy,Kanalie i lepszy sort do lamusa!!!😜😈

 18. Nie głosujmy na SLD
  SLD to promocja LGBT

 19. Panie Janie czyż Pan debil jest na SLD głosować komunistów ???!!

 20. 4 lata temu głosowałem na Dunina z PO, ale tym razem postawię na Olejniczaka z SLD. Dobry chłop i mogą odsunąć PiS od władzy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.