Znacie to uczucie, gdy zadowoleni wracacie z zakupów, a na wystawie innego sklepu widzicie przedmiot, który właśnie kupiliście za sporo wyższą cenę? Od razu radość z zakupu gaśnie… Lub ileż to razy wyszliśmy ze sklepu z zakupionymi właśnie najróżniejszymi produktami, po które wcale nie przyszliśmy, pozbywając się przy okazji połowy zawartości naszego portfela? Zna to pewnie każdy z nas… Jak tego uniknąć? Przedstawiamy 3 proste kroki.

 

Nie kupuj więcej niż chcesz!

Robienie rozsądnych zakupów wbrew pozorom nie jest łatwą sztuką. Kolorowe etykiety produktów zachęcają, by po nie sięgnąć, nawet gdy ich zupełnie nie potrzebujemy. Dlatego podstawową, znaną od lat metodą, jest tworzenie listy zakupów. Chwilę przed wyjściem do sklepu zastanów się, co właściwie jest Ci potrzebne i zapisz to. Zamiast tradycyjnej karteczki, którą łatwo zgubić, możesz wykorzystać w tym celu narzędzie do notatek w telefonie, lub którąś z darmowych aplikacji dostępnych na rynku, np. https://blix.pl. Robiąc zakupy od razu skreślasz zakupione produkty, przez co łatwiej jest zakończyć ten proces ze świadomością, że to już wszystko.

 

Korzystaj z promocji sklepowych

Najłatwiejszym sposobem oszczędzania na zakupach, jest śledzenie aktualnych ofert, promocji czy rabatów sklepów, w których się zaopatrujemy. Niektóre promocje są naprawdę zaskakująco korzystne. Jednak aby być na bieżąco ze wszystkimi okazjami, musielibyśmy przed każdym wyjściem do sklepu zrobić research w gazetkach reklamowych czy internecie, co zajęłoby nam sporo czasu. W tym wypadku warto posłużyć się aplikacją, która zbiera wszystkie te promocje w jednym miejscu. Możemy do tego użyć wspomnianej już wcześniej darmowej aplikacji https://blix.pl. Znajdziemy tam całą gamę najróżniejszych popularnych sklepów, z których możemy wybrać do sekcji “ulubionych” te, do których najczęściej chodzimy. W ten sposób błyskawicznie, tuż przed wyjściem na zakupy, możemy sprawdzić co jest w promocji w naszych ulubionych sklepach.

 

Porównuj ceny różnych sklepów

Kolejną istotną sprawą jest porównywanie cen na konkretne produkty w różnych sklepach. We wspomnianej aplikacji możemy wyszukać dany produkt i sprawdzić jego ceny w Twoich ulubionych sklepach. Korzystając z tej funkcji z powodzeniem unikniemy rozczarowujących sytuacji związanych z przepłaceniem podczas zakupów.

Aby w pełni cieszyć się z zakupów potrzeba niewiele! Postaraj się wdrożyć wspomniane 3 kroki, a zyska na tym zarówno Twój portfel, Twój czas, jak i Twoje samopoczucie.

Komentowanie nie jest możliwe.