Obszerny materiał o tym, w jaki sposób dyrektorzy szkół i przedszkoli w naszej okolicy przygotowują się do zapewnienia opieki dzieciom, gdy rozpocznie się nauczycielski strajk, a także o tym jak próbują skompletować obsadę komisji egzaminacyjnych na czas egzaminów gimnazjalnych i kończących klasę VIII – zamieszczamy dziś, w najnowszym numerze naszego tygodnika.

Flaga ZNP przed Szkołą Podstawowaąnr 3 w Łowiczu. Fot. Marcin Kucharski
Flaga ZNP przed Szkołą Podstawowaąnr 3 w Łowiczu. Fot. Marcin Kucharski

Przeczytasz o każdej szkole i każdym przedszkolu. Takiego zestawienia nie znajdziesz nigdzie indziej. Tam też o gorącym sporze o nauczycielskie płace na sesji Rady Gminy w Bielawach.

8 komentarzy

 1. Dać podwyżki, zaorać kartę nauczyciela, opodatkować korepetycje!

  • Nauczyciel

   Widać Romi że nie lubisz nauczycieli. Ja jestem nauczycielem, należę do ZNP i nie strajkuję. Pieniądze nie są ważniejsze od dzieci ale jak widać większość się ze mną nie zgodzi. No cóż pieniądz rządzi światem. O honorze i powołaniu mało kto teraz pamięta..

   • Nie mam nic do nauczycieli, niech dobrze zarabiają i odsiedzą swoje w szkole, a nie wpadanie na 2 godziny, fuchy na boku, cuda wianki.

    Jeśli w mojej branży jest nadwyżka pracowników, to albo bierzesz to co jest albo jest ktoś nowy na twoje miejsce. I też wiele osób bierze fuchy po godzinach żeby zarobić coś więcej.

    Jeśli komuś nie pasuje praca w szkolnictwie może się zawsze przekwalifikować, choćby na spawacza, albo iść do lidla.

 2. Anonim, przyjdź do szkoły popracować , szybko uciekniesz z niej , szybciej niż Ci się wydaje , do swojej pracy dużo lepiej płatnej !

 3. Do roboty nygusy

 4. POznajcie ten głos?

  Czy to Kluzik-Rostkowska z PO mowiła?
  „Prawie 60% nauczycieli zarabia 5 tys. zł i my to wiemy….”
  http://pis.org.pl/aktualnosci/kolejne-pusteobietnice-platformy-obywatelskiej

  • Szanowny zwolenniku PiS, proszę sobie przypomnieć co mówiła kilka lat temu obecną Pani minister edukacji. Nagranie krąży po internecie. To dopiero będzie szok. Podrzuci ktoś link?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.