Obszerny materiał o tym, w jaki sposób dyrektorzy szkół i przedszkoli w naszej okolicy przygotowują się do zapewnienia opieki dzieciom, gdy rozpocznie się nauczycielski strajk, a także o tym jak próbują skompletować obsadę komisji egzaminacyjnych na czas egzaminów gimnazjalnych i kończących klasę VIII – zamieszczamy dziś, w najnowszym numerze naszego tygodnika.

Flaga ZNP przed Szkołą Podstawowaąnr 3 w Łowiczu. Fot. Marcin Kucharski
Flaga ZNP przed Szkołą Podstawowaąnr 3 w Łowiczu. Fot. Marcin Kucharski

Przeczytasz o każdej szkole i każdym przedszkolu. Takiego zestawienia nie znajdziesz nigdzie indziej. Tam też o gorącym sporze o nauczycielskie płace na sesji Rady Gminy w Bielawach.

8 komentarzy

 1. Dać podwyżki, zaorać kartę nauczyciela, opodatkować korepetycje!

  • Widać Romi że nie lubisz nauczycieli. Ja jestem nauczycielem, należę do ZNP i nie strajkuję. Pieniądze nie są ważniejsze od dzieci ale jak widać większość się ze mną nie zgodzi. No cóż pieniądz rządzi światem. O honorze i powołaniu mało kto teraz pamięta..

   • Nie mam nic do nauczycieli, niech dobrze zarabiają i odsiedzą swoje w szkole, a nie wpadanie na 2 godziny, fuchy na boku, cuda wianki.

    Jeśli w mojej branży jest nadwyżka pracowników, to albo bierzesz to co jest albo jest ktoś nowy na twoje miejsce. I też wiele osób bierze fuchy po godzinach żeby zarobić coś więcej.

    Jeśli komuś nie pasuje praca w szkolnictwie może się zawsze przekwalifikować, choćby na spawacza, albo iść do lidla.

 2. Anonim, przyjdź do szkoły popracować , szybko uciekniesz z niej , szybciej niż Ci się wydaje , do swojej pracy dużo lepiej płatnej !

 3. Do roboty nygusy

 4. POznajcie ten głos?

  Czy to Kluzik-Rostkowska z PO mowiła?
  „Prawie 60% nauczycieli zarabia 5 tys. zł i my to wiemy….”
  http://pis.org.pl/aktualnosci/kolejne-pusteobietnice-platformy-obywatelskiej

  • Szanowny zwolenniku PiS, proszę sobie przypomnieć co mówiła kilka lat temu obecną Pani minister edukacji. Nagranie krąży po internecie. To dopiero będzie szok. Podrzuci ktoś link?