Od początku tego tygodnia w Urzędzie Miejskim w Łowiczu działa Punkt Obsługi Klienta, który pełni rolę punktu informacyjnego. Znajduje się on na parterze ratusza (wejście po prawej stronie).

fot. UM Łowicz

W Punkcie Obsługi Klienta trzeba podać cel swojej wizyty w urzędzie oraz dane osobowe tj. imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Powyższe dane podaje się, ponieważ mogą być potrzebne do szybkiego kontaktu w razie wykrycia koronawirusa.

Następnie mieszkańcy są kierowani przez pracowników do wskazanego wydziału. Aby uniknąć kolejek i zminimalizować możliwość bezpośredniego kontaktu na terenie ratusza, petenci są przyjmowani pojedynczo.

Obowiązuje ich stosowanie się do wytycznych sanitarnych, tj. zasłanianie nosa i ust oraz zachowywanie bezpiecznej odległość. Ze względu na podpisywanie dokumentów urzędowych, zaleca się posiadanie rękawiczek.

8 komentarzy

  1. Najlepsze jest to że z półtora miesiąca temu, można powiedzieć, że na początku pandemii koronawirusa wybrałem się do ratusza po odbiór nowego dowodu osobistego. Zaparkowałem auto na parkingu za ratuszem i pieszo udałem się do budynku, gdzie wydają dowody. Żadnych ostrzeżeń po drodze, żadnych zakazów wejścia. Wchodzę więc do pomieszczenia. Pani obsługująca zaskoczona moja obecnością zaczyna mnie opieprzać jak tu wszedłem i że nie wolno. To ja mówię że jak już tu jestem to może wyda mi pani ten dowód. Ona ze nie ma opcji i przez biuro podawcze trzeba. Bareja by się uśmiał.

  2. kierowca

    Ciekawe, czy dojdzie do takich absurdów, ja w łowickim Wydziale Komunikacji.
    Kolejka ustalona telefonicznie po odbiór stałego dowodu rejestracyjnego wynosi ponad 2 miesiące.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.