Przypadkowi świadkowie nagrali film z momentu zatrzymania 31-letniego Dominika B., który wczoraj, 3 czerwca zabił własną matkę w Błędowie i uciekał przed policją TIR-em. Policja użyła broni.

Zatrzymanie Dominika B., fot. Czytelnik
Zatrzymanie Dominika B., fot. Czytelnik

Dominik B. kilka razy ugodził nożem własną matkę, a później uciekał przed policją. Nie został jeszcze przesłuchany przez prokuratora.

– Aktualnie trwa gromadzenie materiału dowodowego w tej sprawie. Nie wykluczam, że trafi do nas jeszcze dzisiaj lub jutro – powiedziała nam prokurator Magdalena Bursa.

Choć oficjalnie tego nie usłyszeliśmy, należy spodziewać się złożenia przez prokuraturę wniosku o tymczasowe aresztowanie. Najbardziej prawdopodobne jest postawienie 31-latkowi zarzutu zabójstwa, za co grozi nawet dożywotnie więzienie.

Wczorajsze wydarzenia, do których doszło w podłowickim Błędowie zelektryzowały nie tylko lokalną społeczność. 31-latek dźgnął matkę trzykrotnie nożem w okolice klatki piersiowej. Doszło do tego w sąsiedztwie TIR-a zaparkowanego nieopodal domu państwa B.

Dzień wcześniej, 31-letni kierowca przyjechał do rodziców. Około godziny 8 rano wyszedł z domu do ciężarówki. Gdy przez dłuższy czas nie wracał, matka poszła sprawdzić, co się dzieje. Po jakimś czasie ojciec mężczyzny usłyszał krzyk żony. Prawdopodobnie wtedy została ugodzona nożem przez syna.

Sprawca wsiadł do ciężarówki z naczepą i odjechał w kierunku Łowicza. Po niedługim czasie wrócił i ponownie odjechał, gdy zobaczył policję i karetkę pogotowia.

Ostatecznie został zatrzymany – po policyjnym pościgu i strzałach z broni służbowej, w okolicach stacji paliw na Goleńsku.

[AKTUALIZACJA]

Prokuratura Rejonowa w Łowiczu w 4 czerwca w godzinach popołudniowych postawiła Dominikowi B. 3 zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy zabójstwa matki. Drugi: narażenia zdrowia i życia interweniujących policjantów, a trzeci niezatrzymania się do policyjnej kontroli.

We wtorek Sąd Rejonowy w Łowiczu będzie rozpatrywał wniosek prokuratora o aresztowanie 31-latka na trzy miesiące.

Więcej o zdarzeniu:

Policyjna obława za TIR-em. Padły strzały!

Komentowanie nie jest możliwe.