Organizacja imprezy urodzinowej w plenerze, koncertu, szkolnego festynu lub wydarzenia sportowego jest związana z koniecznością zapewniania dostępu do prądu. Energia elektryczna jest potrzebna do zasilania nagłośnienia, oświetlenia, a także wszelkich sprzętów używanych w czasie imprezy – lodówek, podgrzewaczy do dań, grillów itd. Jak wynająć agregat prądotwórczy?

Gdzie szukać agregatu?

Aby skorzystać z agregatu do wytwarzania prądu, nie trzeba kupować go na własność. Sprzęt kosztuje dość sporo, a jeśli jest użytkowany sporadycznie, jego zakup nigdy się nie zwróci. Urządzenie można wypożyczyć w wyspecjalizowanych firmach, które oferują zarówno wynajem agregatów prądotwórczych, jak i ich sprzedaż oraz serwisowanie. Sprzęt jest dostępny dla osób prywatnych, przedsiębiorstw, szkół, a także profesjonalnych organizatorów eventów. Można wynająć go na czas wesela w plenerze, imprezy urodzinowej, zawodów w piłce nożnej, czy też koncertu szkolnego zespołu.
Wypożyczając agregat, wybiera się jego moc – dostępne są urządzenia o mocy od 20 kVA do 1000 kVA. Możliwe jest łączenie agregatów, by zwiększyć ilość wytwarzanego prądu. Takie rozwiązanie jest polecane w przypadku organizowania dużych imprez sportowych i koncertów. W zbiorniku agregatu o największej mocy mieści się ponad 1700 litrów paliwa, dzięki czemu urządzenie pracuje nieprzerwanie przez wiele godzin. Dodatkowo wynajmowany sprzęt jest wyposażony w monitoring GPRS. Dzięki niemu, przez cały czas kontrolowane są parametry takie jak obciążenie agregatu, pozom paliwa w zbiorniku oraz zużycie benzyny przez silnik spalinowy. Nowoczesne urządzenie pracuje cicho, dlatego nie zagłusza muzyki i ułatwia komunikację organizatorów z uczestnikami imprezy. Ponadto silnik spalinowy w przenośnych agregatach spełnia normę emisji spalin Stage 3A.

Wynajem agregatów prądotwórczych – co obejmuje?

W ramach usługi na miejsce imprezy dostarczany jest agregat oraz osprzęt potrzebny do podłączenia wszystkich sprzętów. Wynajmujący otrzymuje pełne okablowanie, a także inne części, dzięki którym urządzenia elektryczne są bezpiecznie podłączone. Dodatkowo firma dostarczająca urządzenie zapewni jego wymianę w razie niesprawności, co zmniejszy ryzyko, że impreza będzie nieudana.
W przypadku organizowania ważnego eventu w miejscu, w którym jest dostęp do sieci elektrycznej, wskazane jest wynajęcie agregatu awaryjnego. Dzięki niemu impreza będzie kontynuowana, nawet w przypadku poważnej awarii, na przykład zerwania linii elektrycznej przez spadający konar drzewa.

Komentowanie nie jest możliwe.