Jak pakować i w co? 

Pakowanie prezentów może uchodzić za nie lada sztukę. Jednym przychodzi to łatwiej, inni z kolei muszą szukać inspiracji w sieci lub korzystać z zewnętrznych firm pakujących prezenty. Często w sklepach, w których nabywamy prezenty oferowana jest bezpłatna usługa pakowania, szczególnie w okresach świątecznych. Tu jednak skupimy się na własnoręcznym wykonaniu, co będzie wymagać nieco dobrych chęci i niewielkiej dozy kreatywności. Wskażemy także alternatywne rozwiązania, które ułatwią drogę tym, którzy nie są pasjonatami rękodzieła.

Przeczytaj więcej o opakowaniach: https://e-sklep.biz/producent-opakowan-ranking

Tradycyjne rozwiązania

Pudełka z prezentami dają duże pole do popisu. Oprócz wkładania go w ozdobną torebkę, co nie jest wcale złym pomysłem, można udekorować je samemu. Pewnie sami nie raz otrzymaliśmy paczkę w kształcie prostokątna owiniętą kolorowym papierem we wzory czy w kwiatki, uwieńczone błyszczącą rozetką lub wstążką. Takie rozwiązanie, jeżeli jest w miarę schludnie wykonane, zawsze wygląda estetycznie i zdaje egzamin. Jednak oprócz podstawowych wersji pakowania, można dać się ponieść fantazji i pobawić się różnorakimi materiałami plastycznymi takimi jak:

  • Szary papier
  • Naturalny sznurek
  • Suszone kwiaty
  • Naklejki 
  • Kolorowe pisaki
  • Farby
  • Celofan
  • Wstążki

Ich odpowiednia kompozycja przyniesie bardziej efektowny rezultat. Jako bazę można użyć pudełko opakowane w szary arkusz papieru, na którym można namalować farbami sentymentalny krajobraz, przykleić suszoną lawendę lub płatki róż, nakleić naklejki w kształcie samochodów lub motyli czy też napisać flamastrami swoje najlepsze życzenia. Zwieńcz paczkę naturalnym sznurkiem, zawiązując go na kokardkę wokół prezentu i gotowe! Takie ręcznie wykonane opakowanie z pewnością spotka się z aprobatą rodzica, nawet jeżeli nie będzie dziełem sztuki. 

Decoupage 

To technika przeznaczona dla bardziej zaawansowanych osób, które chcą zainwestować więcej czasu i funduszy w pakowanie prezentów. Polega ona na przyklejaniu kolorowych serwetek na drewniane pudełko. Po impregnacji odpowiednim lakierem i wyschnięciu tworzy prezent już sam w sobie. Takie pudełeczka są nie tylko urokliwym  dodatkiem do prezentu, ale jednocześnie są bardzo funkcjonalne, gdyż później mogą posłużyć jako schowek na biżuterię lub drobiazgi. Należy jednak wziąć pod uwagę zakup drewnianego pudełka, odpowiednich klejów i lakierów oraz serwetek do decoupage’u.

Pudełka personalizowanie

To elegancka alternatywa dla sposób, które chcą sprawić wyjątkowe wrażenie i wykazują szczególną dbałość o detale. Pudełka personalizowane są zazwyczaj gotowymi produktami, realizowanymi na zamówienie klienta przez firmy usługowe. Takie pudełka mogą być wykonane z różnych surowców, jest to zazwyczaj karton lub drewno. Personalizacja polega na naniesieniu odpowiedniej treści lub obrazka na powierzchnię pudełka np. imienia taty lub szczególnych życzeń, techniką maszynową lub laserową. Dzięki temu pudełko wyglada bardzo schludnie i nie wymaga już dodatkowego pakowania. Niewątpliwie takie opakowanie robi wrażenie i ukazuje w szczególny sposób zaangażowanie osoby obdarowującej. 

W kulinariach mówi się, że nawet najsmaczniejsze danie źle podane, może popsuć komuś apetyt. Warto o tym pamiętać pakując także prezenty dla ukochanych osób- sprawmy, by nasze cenne upominki wprawiały w zachwyt nie tylko od środka. 

Komentowanie nie jest możliwe.