Kto zostanie przewodniczącym rady, a kto starostą powiatu łowickiego? – ciągle nie ma odpowiedzi na to pytanie. Teoretycznie miało się to wyjaśnić na pierwszej sesji Rady Powiatu Łowickiego, która odbyła się dzisiaj, 21 listopada. Tyle, że się nie wyjaśniło.

Sesja Rady Powiatu Łowickiego
Sesja Rady Powiatu Łowickiego

Obrady zostały przerwane na wniosek radnego Janusza Michalaka, co zresztą było do przewidzenia. Będą kontynuowane w poniedziałek, 26 listopada od godz. 9.00.

Wniosek o przerwanie sesji do poniedziałku Janusz Michalak złożył bezpośrednio po zaprzysiężeniu radnych. Radny PSL Michał Śliwiński zasygnalizował, a po chwili złożył wniosek o wznowienie obrad we wtorek. Argumentował to tym, że w poniedziałek będzie na rehabilitacji.

Mimo to radni 13 głosami za przy 4 głosach sprzeciwu (radni PSL: Jacek Chudy, Krzysztof Figat, Jerzy Wolski oraz radny Łowickie.pl Krzysztof Górski) i 2 wstrzymujących się (Michał Śliwiński z PSL i Zbigniew Kuczyński z ŁnŁ) przegłosowali wniosek radnego Michalaka. Kontrwniosek nie był więc już głosowany.

Rozmowy potencjalnych koalicjantów były prowadzone już od dawna. Komitety spotykały się również na dzień przed sesją. W efekcie jednak nic nie zostało ustalone. – Tak naprawdę dopiero teraz usiądziemy do konkretnych rozmów – powiedział nam chwilę po przerwaniu obrad sesji radny Janusz Michalak.

Dlaczego tak trudno jest zbudować większość? Arytmetyka to jedna, polityczny układ w mieście – druga, a wzajemne animozje – trzecia przyczyna. Wszyscy lokalni politycy jak jeden mąż, powtarzają, że rozmowy są prowadzone, że są trudne, że przełomu nie ma, że wszystko może się zdarzyć. Tylko w tym są zgodni.

Powiatowa układanka przypomina puzzle, do których nie mamy obrazka.
Więcej na ten temat w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

Według mnie w starostwie łowickim rządzić będzie:

Loading ... Loading ...

30 komentarzy

 1. Kaizer ty łysa świnio.Zaprawiasz wszystkich że twoje interesy to wódeczka,ruskie papierosy,aty śmieciu zwyczajnie narkotyki sprzedajesz.Bardzo nisko spadłeś ja ciebie falusie znać nie chcę.

 2. Kaliński podzielił Łowicz na trzech bo to taka analogia do rozbiorów Polski.Zabór ziem Rzeczypospolitej dokonany przez Rosję Prusy i Austrię na mocy traktatu. Dokument podpisany przez but mistrza też kiedyś ujrzy światło dzienne. To nie brak honoru ( szkoda słowa honor na niego). To dziadostwo.

 3. Spytajcie kandydata Michalaka jak prowadzi sprawę przebudowy oczyszczalni. Czy to zwykła nieudolność ?

 4. Wybory wygrał Kalin. Jego komitet sporo ugrał też w powiecie. Przeciwników Kalina opluto jako ciemnogród chcący w Łowiczu budować kościoły. Oglądam Łowicz po wyborach i co widzę? ŁOK niezły, bo tam Kalin nie pomaga i nie przeszkadza. Poza tym same procesje i akademie ku czci. Wiem, że było 100 lecie odzyskania niepodległości, ale z tej okazji nie musimy tylko latać w procesjach i ciągle palić gdzieś znicze. Jakiś pomysł ŁnŁ? Nie ma? Jakoś mnie to nie dziwi. Będę patrzył dalej i dokładnie liczył proporcje procesji do zdrowej tkanki żywego miasta.

 5. Już po wyborach. Trzeba się wziąć do pracy i pokazać prawdziwą odpowiedzialność za sprawy wyborców. Cipek już na trolingu znajomych nic nie ugra. Może dowolne bzdury wpuszczać do Sieci, ale dokonania da się wymierzyć. Choć pewnie nie bardzo będzie co mierzyć. Nawiasem mówiąc – jaka młoda rada. Tyle słyszałem o tym, że czas na młodych w Łowiczu, a gęby znane od lat. Jakiż profesjonalizm. Same tuzy. W normalnym świecie nie dostaliby szans na stanowiska kierownicze, ale demokracja podobnie jak Temida jest ślepa. Z tą różnicą, że Temida nie jest głupia.

 6. może kaizer na staroste. przedsiębiorczy 3 hektary marychy pod lasem byłby w sam raz.

 7. Szanowni Państwo Michalak nie nadaje się na Starostę ! Przecież każdy wie jak przez lata wyglądała “praca” ZUKu na ulicach Łowicza. Przypomnijmy sobie jak złożył parę lat temu rezygnację z funkcji Starosty i władzę przejął Figat. To dopiero kompromitacja.

 8. Michalak pcha się na starostę bo Kaliński ma mu Siewierę wcisnąć do ZUKu ? Ten to tam “porządki” zrobi…..

 9. Po problemie

  Selenta na starostę i będzie spokój i pełna profeska. Tylko czy za tę kasę się zgodzi? ?

 10. Brawo Kukiz tak trzymać krótko za mordy a Marcin to niech się jeb.. e
  w łeb i wybierze: zieloni, całkowite nic przy 8 radnych czy dobro powiatu a nie ego?

 11. Brawo Kukiz krótko trzymać za gębę a Marcin to niech się jeb.. e
  w łeb i wybiera albo nic, a może zieloni czy coś dla wkońcu zrobi dla powiatu.

 12. Dumny z Polski

  Panie Figat nie zadaje Pan się z tym Malczyk nie dajcie władzy Michalakowi

 13. Pani Starosto Figat niech Pan się weźmie za to całe balaganiarstwo i pogoni tych sprzedawczyków

 14. Starostą powinien zostać ktoś spoza układu. Zapewni to świeże spojrzenie i nowe otwarcie. Nikt z radnych tego nie gwarantuje. Patrzcie szerzej, tyle doświadczonych osób jeździ do Warszawy i pełni tam odpowiedzialne funkcje w administracji. Z pełną odpowiedzialnością proponuję taki kierunek, chyba że przez kolejne lata chcecie dryfować w tym samym układzie groteskowo-towarzyskim. Mam rację?

 15. Nowa Rada nowe nadzieje
  żeby wreszcie było normalnie
  z szanowaniem każdego człowieka
  tego zabrakło poprzedniemu staroście
  przykład co figat zrobił z p. dyrektor Ekonoma znaczy z poprzednią dyrektor, to sprawa jest dla Sądu Pracy
  żeby ten pan z Bednar już się nie pchał na stanowisko vice czy w ogóle to zarzadu
  bo nie szanuje ludzi

 16. Panie Piotrze M. wstyd mi za pana, oddałem głos a teraz pan w koalicji z ,,złą znianą,, czyli PiS. Wyborcy tego Panu nie zapomną

  • Oddał Pan głos żeby zmienić złą władzę czyli PSL. Przeciez z takim hasłem szedł Kukiz do wyborów czyż nie ?

 17. Mieszkaniec powiatu

  Pan Michalak to niech ZUK pilnuje
  Co to za czasy że zostawia się posadę na etacie 8lat. Jak tak można….I rządzić powiatem chce?To jakaś paranoja widać że wszystko można robić machlojki itp.

 18. Pewnie jak by był zdrowy tto nie bylo by mowy o rehabilitacji. Ale zawsze można się śmiać ze zdrowia innych. Przecież to zabawne. Nieprawdaż?

 19. Proszę dogadajcie się dla dobra miasta i powiatu. Nie chcemy wojny.. Tylko inwestycje i rozwój.

 20. El 'Camilio

  A Pan Śliwiński już zdrowy, skończyło mu się zwolnienie . Jak miło Pana widzieć zdrowego – pozdrawiam

 21. No cheba żeby nie…….

 22. A wy nie!!!!!!!!! A tyra bedziemy stołki dzielić…………..

 23. wzieliśmy powiat !!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.