Gdy przed ponad rokiem Rada Nadzorcza zmieniła zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, jako przyczynę zmian podawano chęć przyspieszenia rozwoju i zapewnienia lepszych cen za mleko dla rolników.

Dziś wiele wskazuje na to, że sytuacja spółdzielni, zamiast się polepszyć – staje się coraz gorsza i łowickiemu producentowi grozi odpadnięcie z grupy wiodących potentatów tej branży.

Sklep firmowy łowickiej spółdzielni przy ul. Zduńskiej. Klient sięga po mleko w nowym opakowaniu, z którym zarząd OSM wiąże duże nadzieje.
Sklep firmowy łowickiej spółdzielni przy ul. Zduńskiej w Łowiczu. Klient sięga po mleko w nowym opakowaniu, z którym zarząd OSM wiąże duże nadzieje.

W tygodniku Nowy Łowiczanin piszemy obszernie o tym, jak doszło do utraty partnera, jakim była spółdzielnia w Koninie, o tym, że podobne niebezpieczeństwo zawisło nad współpracą z innym członkiem konsorcjum – spółdzielnią z Kalisza, a także o budzących niepokój wynikach finansowych spółdzielni. wal

Czy zmiany w zarządzie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu dokonane przed ponad rokiem okazały się dla spółdzielni:

Loading ... Loading ...

17 komentarzy

 1. Zapytajcie Miziołka ile dorobił sobie w Radzie do mleka- nieudacznik!

 2. Nareszcie prawda i fakty ujrzały światło dzienne. Dosyć już tego manipulowania, straszenia i intrygowania

 3. gazeta jak zwykle juz osądziła i pozbierała plotki z innych portali, kopiując wiernie anonimowych hejterow.
  Średnio rozgarnięty prawnik wycisnąłby z powództwa cywilnego i puścił w skrpetkach…

  • To są właśnie metody tego cudownego zarządu. Myślą, że wszystko im wolno nawet hejt, który jest na całym świecie zniosą. Tylko w tym artykule są same fakty – to nie hejt bo
   Wypowiedzenie wysłane Koninowi – fakt
   Konin odszedł – fakt
   Koczyńskiego odwołali – fakt,
   Kalisz ma nowego niezależnego od Łowicza prezesa – fakt
   Gorzej jest w spółdzielni – fakt,
   Strata za zeszły rok – fakt,
   Jezierski nie odbiera telefonów fakt,
   Konin nie upadł – fakt
   Strata za ten rok – fakt,
   Mało?

   • Zadufani w sobie. Co tam będą odbierać telefony od lokalnej gazety. Rada za nimi stoi bez względu na sytuację tu już nie ma co się oczarować że coś się zmieni. Albo zostaną wybrani wszyscy nowi ludzie do rady, albo tak może jeszcze z rok potrwa.

  • Gazeta chciała wysłuchać głosu obecnego zarządu OSM i wielokrotnie dzwoniła/ wysyłała prośby o komentarz do sytuacji. Zarząd mógł odnieść się do sytuacji i jego opinia byłaby w artykule przedstwiona jednak nie wyraził chęci skomentowania. W związku z powyższym nie ma podstaw do powództwa cywilnego.

   • Teraz to już telefony włączą albo rada im nakaże. Potrzebowali przecież czasu żeby oficjalną wersję dla prasy wymyśleć.

 4. Za mleko płacą grosze

 5. Panie redaktorze ten Pan wice Prezes to nie tylko od Pana nie odbiera telefonów. On nie odbiera nawet od klientów. To nic nowego i nie dotyczy to Pana osoby. Natomiast w niego jak w guru wierzy Pan Mizołek i będzie wierzył do końca świata.

 6. Można śmiało rzec koniec sielanki teraz to wyszły kabarety jak berety odbierać udziały i jak najdalej od tego bagna.

 7. Marketingowcy z mleczarni nawet krzyże z kopuł kościołów usunęli na opakowaniach swoich wyrobów, więc nie dziwię się, że jest spadek sprzedaży wyrobów.

 8. Wreszcie Nowy Łowiczanin zajął się tym co w OSM się porobiło po zmianie Zarządu. Z niecierpliwością czekam na jutrzejszą gazetę.

 9. Niestety To było do przewidzenia….Widać po produktach, że ich stylistyka, prowadzenie promocji, działania marketingowe stanęły na latach 90tych. Co do smaku też można sporo napisać. Wiele się mówi o zdrowej żywności, o eliminowaniu cukru, mleka w proszku. Serek homogenizowany jeden zlepek cukru, produkty mleczne na bazie mleka z proszu… . Jeśli rolnicy nie otworzą oczu, i spojrzą na trendy “pure” to w większych aglomeracjach przestają się liczyć

  • Nie lepsze było stworzyć opakowania z motywem wycinanki np. W kwiaty ala projekt volkstar, albo kodre rodzajową i dedykowac opakowanie różnym porą roku ? Macie w Łowiczu tyle Wycinankarek… wystarczy rozpisać konkurs…

 10. jak Rada taka Mleczarnia, ważne że im mleko przechodzi

 11. Kto może niech ucieka, a PRESIDENT już nowych nie przyjmuje.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.