Zarząd Województwa Łódzkiego podzielił środki finansowe na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól.

fot. Sebastian Sołtyszewski

Poinformowali o tym dzisiaj, 23 czerwca, na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego odpowiedzialny za rolnictwo, oraz przedstawiciele samorządów, które otrzymały dotacje.

Na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych przyznanych zostało 21 mln 72 tys. 546 zł. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa łódzkiego. Dzięki nim zmodernizowanych zostanie 119 kilometrów dróg.

– Nowoczesny sprzęt maszynowy wymaga drogi szerokiej i utwardzonej – mówił podczas konferencji prasowej marszałek Andrzej Górczyński.

fot. Sebastian Sołtyszewski

Kwota została podzielona pomiędzy wszystkich 143 wnioskodawców. Wiemy, jakie dofinansowanie z programu otrzymają samorządy z powiatu łowickiego.

Gmina Bielawy – 90 190 zł
Gmina Chąśno – 31 710 zł
Gmina Domaniewice – 112 540 zł
Gmina Kiernozia – 117 360 zł
Gmina Kocierzew Południowy – 57 590 zł
Gmina Łowicz – 55 300 zł
Gmina Łyszkowice – 46 940 zł
Gmina Nieborów – 103 280 zł
Gmina Zduny – 285 580 zł
Powiat Łowicki – 293 210 zł

fot. Sebastian Sołtyszewski
fot. Sebastian Sołtyszewski

10 komentarzy

 1. Mieszkanka Gminy Bielawy

  A co drogami gminnymi ktore sa w tragicznym stanie dziura na dziurze i nikt sie tym nie interesuje …ciekawa jestem jakby wojt mial dojezdzac codziennie do pracy taka droga co by zrobil…albo droge albo zawieszenie i kola w aucie …..pracownik przyjedzie wrzuci uklepie jedna dwie dziury ktore i tak po paru miesiącach sie robia takie jak byly a trzecia pare metrow dalej juz nie jest zrobiona masakra

 2. Marszałkiem jest Grzegorz Schreiber a nie Górczyński

 3. Skąd taka rozbieżność w kwotach? Jaka ogromną różnica pomiędzy gmina która dostała najwięcej a tą która dostała najmniej. Czy ktoś rzeczowo potrafi odpowiedzieć na to pytanie?

 4. Widać jak na dłoni jaka jest sprawiedliwość i równe traktowanie samorządów, gdzie rządzą ludzie z pierwszego sortu a gdzie z drugiego.

  • Myśli człowiek że ważne że on dostał. Wszystko inne się nie liczy. A jak po cichu mu ktoś odebrał to nie widzi albo udaje że nie widzi. Cieszy się gdy inni się smuca. Ale najgorzej jak cieszy się z ich smutku.

 5. Strach ma wielkie oczy. PIS boi się utraty władzy i rozliczenia wszystkich przed Trybunałem Stanu. Społeczeństwo dojrzało do zmiany tej władzy. I tak się stanie 12 lipca. Sondaże mówią, że nawet wyborcy Konfederacji są przeciw PiS (i mają rację, bo PiS ich do tej pory marginalizował, Konfederacja, jako prawdziwa PRAWICA, była dla obecnie rządzących zagrożeniem) A tak na marginesie karygodne jest to , że instytucje wieszają na swoich płotach bannery Andrzeja Dudy. To skandal. Banner wisi m.in na płocie OSP Pilaszków !
  BOSAK !!!!

 6. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

  Brawo Prawo i Sprawiedliwość !!!
  Tak trzymać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.