Dwa autobusy poniżej 10 metrów długości przystosowane do ruchu miejskiego oraz potrzeb osób niepełnosprawnych planuje zakupić lub wziąć w leasing miasto Głowno. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg.

Dyskusja na temat zakupu autobusów. Jacek Skwierczyński prezentuje wybrane modele. Fot. Agnieszka Wojcieszek
Dyskusja na temat zakupu autobusów. Jacek Skwierczyński prezentuje wybrane modele.
Fot. Agnieszka Wojcieszek

Dyskusja o nabyciu autobusów miejskich trwa w Głownie od dawna. Powróciła podczas ostatniego posiedzenia Komisji Gospodarki i Budżetu. Dyrektor Miejskiego Zakładu Komunalnego w Głownie, Jacek Skwierczyński, przedstawił na niej koncepcję funkcjonowania komunikacji miejskiej w Głownie. Dotyczyła ona m.in. wprowadzenia w przyszłości dwóch tras komunikacyjnych, a także uzależnienia rozkładu jazdy miejskiego autobusu od potrzeb mieszkańców, godzin odjazdów i przyjazdów pociągów ŁKA oraz planu zajęć szkolnych.

Więcej o planowanych zmianach w komunikacji oraz o tym, jakie autobusy byłyby w Głownie optymalne – przeczytasz w dzisiejszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa oraz w wydaniu cyfrowym.

3 komentarze

  1. Sądząc po zdjęciu prezentacja autobusów nie byla porywająca. Kolega w marynarce ustala smsowo z żoną co na obiad.

  2. Sagi z komunikacją cd. W kolejce na nową koncepcję p. burmistrza oczekują bezpłatne rowery oraz elektryczne hulajnogi. Zdecydowanie ekologią wygrywają z koncepcją elektrycznych autobusów. Końca nie widać.

  3. Chłopie Wy głupiego dębu nie potraficie utrzymać a gdzie wam pod opiekę nowe autobusy. Pozacieracie silniki 😂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.