Rada Nadzorcza Zakładu Energetyki Cieplnej w Łowiczu na wniosek burmistrza Krzysztofa Kalińskiego odwołała w poniedziałek, 6 listopada ze stanowiska członka zarządu Jana Tłustwę. Miasto nie wskazało jego następcy.

Z prawej: Jan Tłustwa, fot. arch. NŁ
Z prawej: Jan Tłustwa, fot. arch. NŁ

– Z powołaniem nowego wiceprezesa ZEC wstrzymujemy się do czasu podjęcia decyzji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w sprawie składu władz spółki. Chcemy, żeby nowy członek zarządu dobrze współpracował z prezesem – nie ukrywa burmistrz Krzysztof Kaliński.

Według burmistrza odwołanie Jana Tłustwy z funkcji członka zarządu nie jest niczym nadzwyczajnym. – Tak byliśmy umówieni, że pan Jan ponownie obejmie to stanowisko na 3 miesiące. Właśnie one minęły – powiedział nam burmistrz.

Jan Tłustwa czasowo wrócił z emerytury do pracy w ZEC z uwagi na to, że potrzebny był pełen skład zarządu spółki, żeby podpisać umowę na dostawę miału węglowego.

– Mam świadomość, że i moje dni są policzone. Wynika to z tego, że nastąpiły zmiany w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Nie wiem kto będzie moim następcą czy też następcą Jana Tłustwy. Nie wiem, też kiedy to nastąpi – powiedział nam prezes ZEC Zbigniew Wójcik.

2 komentarze

  1. Krol Macius Pierwszy

    Nie pij jak piszesz

  2. Widać zastępstwo Dariusz J.na jego miejsce, wybrać go na wodza czerwonego ZEC-u a dlaczego nie.