“On jest Królem” to tytuł przedstawienia jasełkowego, które dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP w Strykowie podczas tegorocznego okresu świąteczno-noworocznego wystawią aż trzykrotnie, za każdym razem na scenie Domu Kultury. 

p1880250
fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Dziś, 11 stycznia, przedszkolaki zaprezentowały jasełka dla dzieci uczęszczających do ” zerówek” strykowskich szkół podstawowych. To pierwszy tego typu występ, który dołączył do kultywowanej w poprzednich latach tradycji wystawiania jasełek w okresie bożonarodzeniowym dla rodziców, a noworocznym – dla babć i dziadków.
– Uważamy, że to dobry sposób na integrację ze środowiskiem lokalnym i mamy nadzieję, że przyjmie się na kolejne lata – powiedziała nam Kamila Wiśniewska, nauczycielka Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP w Strykowie. Wspólnie z Katarzyną Franaszek przez kilka tygodni przygotowywały one dzieci do występu, który finalnie zebrał ogromne brawa. Jasełka wystawiły przedszkolaki z najstarszej grupy pięciolatków, czyli Jezusowe Promyczki. Łącznie na scenie pojawiło się 28 dzieci. W roli Maryi wystąpiła Hania Głowacka, zaś Józefa zagrał Oliwier Hikrysz. Nie zabrakło również rodziców. Na scenie pojawili się: Mateusz Głowacki, Anna Zasada oraz Anna Gajda. Przedstawienie w tradycyjnej formie wzbogacone nastrojową scenografią i muzyką, było główną częścią dzisiejszego spotkania w Domu Kultury. Na koniec gospodarze poczęstowali publiczność cukierkami.
Jutro, 12 stycznia, o godz. 13.30 przedszkolaki zaprezentują jasełka dla babć i dziadków, w prezencie z okazji ich nadchodzącego święta. 

p1880239

p1880256

p1880287

p1880291

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska
fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.