Tym razem dzieci z grupy “Żabki” wystawiły bożonarodzeniowe przedstawienie w Przedszkolu nr 5 “Jaś i Małgosia” w Łowiczu. Dzisiaj, 14 grudnia po południu w placówce obejrzeli je ich koledzy, rodzice i zaproszeni goście. 

W przygotowaniu występu wychowawczynie tej grupy – Katarzyna Grzegorek i Magdalena Szremska wykorzystały metodę Batii Strauss. Polegało to na tym, że dzieci wykonywały na instrumentach perkusyjnych akompaniament do niektórych piosenek, ale w konkretnych sekwencjach. 

W wykonaniu dzieci zabrzmiały piosenki o śnieżnej zimie, w której można lepić bałwana oraz kolędy – te klasyczne, ale też zespołu Arka Noego. 

Na koniec występu był czas na życzenia przy opłatku oraz prezenty, które dzieciom wręczyli zaproszeni goście. Z kolei goście zostali obdarowani pięknymi aniołkami z masy solnej, wykonanymi w przedszkolu pod kierunkiem Urszuli Piszczałki. 

Dyrektor przedszkola Emila Raczek podziękowała samorządowcom (na Jasełkach był wiceburmistrz Bogusław Bończak, zajmujące się sprawami oświaty z ramienia Urzędu Miejskiego Joanna Mostowska i Małgorzata Nowak oraz radni Henryk Zasępa, Marek Borowski i Michał Terenowicz) za dużą inwestycję przeprowadzoną w tym roku w placówce. Wspomniała, jakie jeszcze prace czekają na wykonanie.  

 

Komentowanie nie jest możliwe.