Historia o Czwartym Mędrcu – to spektakl, który na kilka dni przed Bożym Narodzeniem dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Bratoszewicach, wystawili tutejsi gimnazjaliści.

p1840139

Jasełka, jak co roku, wyreżyserował nauczyciel religii Zbigniew Motyl, a przygotowali uczniowie klasy trzeciej gimnazjum. O oprawę muzyczną  zadbał szkolny chórek przygotowany przez nauczycielkę muzyki Bożeny Urqiudi. Dekoracje tworzące nastrojową scenografię wykonała nauczycielki plastyki Aleksandra Miller. 

Znana wszystkim opowieść o Trzech Mędrcach, którzy zobaczyli gwiazdę i podążyli za nią do Betlejem, aby złożyć swe dary u stóp Dzieciątka Jezus, tym razem została przedstawiona inaczej. Jej bohaterem stał się król Artaban, który podobnie jak Trzej Królowie, podążał w kierunku nowo narodzonego Jezusa chcąc złożyć mu swoje dary, m.in. czerwony rubin, jaki otrzymał tuż po swoim narodzeniu od ojca, ale do Dzieciątka nie dotarł. Po drodze napotykał ludzi, który potrzebują pomocy i właśnie im rozdał swoje skarby. Na końcu zadał sobie pytanie: “Czy w życiu tak naprawdę spotkał Jezusa?”- Odpowiedź mogła być tylko jedna: “Tak, ponieważ Jezus jest w każdym z nas”. Ważne jest, to abyśmy wszyscy to dostrzegali – mówi Zbigniew Motyl.

Rolę Króla Artabana zagrał Paweł Majchrzak, narratorem była Hanna Kumidaj, pozostali występujący na scenie aktorzy to: Wiktor Sasin, Karol Sobierajski, Kamila Zych, Mateusz Dutkiewicz oraz Kuba Frątczak.

 p1840128p1840148p1840146p1840160p1840165p1840168     

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.