W Sanktuarium MB Fatimskiej w Mąkolicach 30 maja powitano Obraz Nawiedzenia, będący kopią wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

Dzień wcześniej ikona rozpoczął peregrynację po kościołach dekanatu głowieńskiego diecezji łowickiej od wizyty w Starym Waliszewie.

Do wsi Mąkolic obraz został dowieziony samochodem-kaplicą, a dalej – przez wieś do sanktuarium był niesiony w uroczystej procesji przez zmieniające się delegacje parafian. Najpierw wzięli go na ramiona strażacy-ojcowie, następnie przedstawiciele młodzieży męskiej, później matki, druhowie OSP, dziewczęta i ponownie strażacy, którzy, instruowani przez paulina o. Krzysztofa wnieśli ikonę do kościoła. Przed obrazem w procesji kroczyła asysta ze sztandarami, w tym panie w łowickich strojach ludowych, dziewczęta w sukienkach komunijnych, uczniowie Zespołu Szkół Publicznych z pocztem. Tuż przed samą ikoną szli księża z ordynariuszem łowickim biskupem Andrzejem Franciszkiem Dziubą na czele, dziekanem ks. Stanisławem Banachem oraz proboszczem z Mąkolic ks. Krzysztofem Przybyszem. W procesji niesiony był także towarzyszący Matce Bożej w peregrynacji okazały Ewangeliarz.

Dziś, w środę 31 maja, Obraz Nawiedzenia zostanie przewieziony do Głowna, gdzie peregrynację po parafiach rozpocznie od kościoła św. Maksymiliana.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z Mąkolic.

Komentowanie nie jest możliwe.